Mladší žáci získali pohár za třetí místo na turnaji Gorivo Cup v Novém Veselí

22.1.2016, 18:15 // Rubrika: Sport
Mladší žáci získali pohár za třetí místo na turnaji Gorivo Cup v Novém Veselí - ZaostřenoVM.com

16. – 17. ledna 2016

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po pěti týmech. Hrací doba byla stanovena 2 x 15 minut. Náš celek se v prvním utkání střetl s hráči Havlíčkova Brodu. Po velkém množství neproměněných vyložených šancí a špatném bránění pivota soupeře, jsme po zásluze prohráli 9:10. Ve druhém zápase jsme po dobrém kolektivním výkonu, hlavně na obraně, porazili celek Sokola Telnice v poměru 13:12. Ve třetím utkání skupiny nám jen vítězství nad dosud neporaženým družstvem Sokola Újezd u Brna mohlo zachovat naději na postup do semifinále. Kluci do zápasu nastoupili s obrovským nasazením a elánem, výborně dodržovali trenérské pokyny, v brance chytal famózně Víťa Rohovský. Všichni hráči hráli kolektivně a dostatečně důrazně a výsledkem bylo jednoznačné vítězství 19:10. Na hřišti se dostali postupně všichni hráči a i hráči z lavičky předváděli velmi dobré výkony. V neděli jsme se utkali s celkem Horka nad Moravou a v případě vítězství jsme mohli ještě obsadit první místo ve skupině. To se nakonec hlavně díky pozorné obraně podařilo a mohli jsme se tak těšit na semifinále.

V něm jsme narazili na tým Sokol Sokolnice. Soupeř se dostal v průběhu prvního poločasu až do dvoubrankového vedení, ale to se nám podařilo do přestávky smazat. Ve druhé půli pokračovala vyrovnaná partie a vedení se přelévalo na obě strany. Minutu před koncem jsme se dostali do vedení 11:10 a soupeř bral oddechový čas. Následně vyrovnal na 11:11. Jelikož se již žádnému celku nepodařilo další branku vsítit, zápas skončil zaslouženou remízou. O postupu do finále tedy rozhodly až sedmimetrové hody. V nich byl úspěšnější soupeř a nás poslal do utkání o třetí místo. V něm jsme narazili opět na celek Újezd u Brna a stejně jako ve skupině jsme celkem bez problémů zvítězili, tentokrát v poměru 18:12. Celkově jsme tedy obsadili třetí místo na turnaji a zaslouženě převzali pohár a bronzové medaile.

K oporám po celou dobu turnaje patřil v brance Víťa Rohovský, na pivotu hrající Milan Krejčí. Na spojkách hráli výborně, Lukáš Dobejval, Tomáš Kučera a Filip Mička, který prokázal velké zlepšení.

Turnaj se celkově velmi vydařil, pořadatelé odvedli velmi dobrou práci. Odehráli jsme hodně vyrovnaných zápasů, které nám ukázali, na čem dále pracovat.

Výsledky:
Skupina:

• Velké Meziříčí – Havlíčkův Brod 9:10 (6:4)
  • Velké Meziříčí – Telnice 13:12 (6:6)
  • Velké Meziříčí – Újezd u Brna 19:10 (11:2)
  • Velké Meziříčí – Horka nad Moravou 12:2 (5:1)

Semifinále:

• Velké Meziříčí – Sokolnice 11:11 (6:6) na sedmimetrové hody 1:3

Zápas o třetí místo:

• Velké Meziříčí – Újezd u Brna 18:12 (7:5)

Pořadí turnaje: 1. Sokol Sokolnice 2. HBC Strakonice 1921 3. TJ Sokol Velké Meziříčí 4. Sokol Újezd u Brna 5. TJ Sokol Nové Veselí 6. TJ Jiskra Havlíčkův Brod 7. Sokol Telnice 8. TJ SPARTA Kutná Hora 9. TJ Sokol Horka nad Moravou 10. HK Ivančice

Hráli: Vít Rohovský, Dobejval Lukáš, Mička Filip, Krejčí Milan, Kučera Tomáš, Dobrovolný Lukáš, Chalupa Martin, Horký Adam, Mach Jakub, Kuřátko Alex, Borkovec Jakub, Russ Jakub. Trenéři: David Stoklasa, Pavol Živčic, Pavel Strašák, Jiří Kaštan, Petr Kaštan

Autor: Ladislav Šidlo