18.1.2016, 14:08 // Rubrika: Sport
Cenný skalp lídra krajské ligy. V okresním derby zvítězilo jednoznačně naše mužstvo - ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – sobota 16.01.2016
HC Spartak Velká Bíteš – HHK VM 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)

Góly a asistence: 30. Grmela (Štěpánek), 38. Pospíšil P. (Jochman) – 4. Krča (Pejchal, Bula), 18. Krča (Roupec), 20. Bula, 24. Roupec (Křenek, Dostál), 33. Dostál (Křenek), 58. Pálka (Střecha F., Vondráček)
Sestava HC Spartak Velká Bíteš: Bartošek (od 20. minuty Alexa) – Žalud, Babic, Šidák, Rozmahel T., Jochman, Kožár, Pospíšil M., Vojáček, Štěpánek, Petrčka, Novák, Grmela, Touška M., Pospíšil P., Trnka, Touška J.
Sestava HHK Velké Meziříčí: Wolf (od 16. minuty Štourač) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian V., Kochánek, Vondráček – Křenek, Dostál, Roupec – Krča, Bula, Pejchal – Kudláček, Střecha F., Pálka – Chlubna
Diváci: 142

V sobotu podvečer se odehrálo na zimním stadionu ve Velké Bíteši okresní derby, ve kterém domácí Spartak přivítal náš tým. Domácí se vyhřívají neohroženě na prvním místě krajské ligy. Žádnému ze soupeřů se v této sezoně nepodařilo odvézt z bítýšského ledu ani jeden mistrovský bod. A to chtěl náš tým změnit.

Oba sobotní soupeři postrádali několik hráčů základní sestavy, přesto měly obě družstva minimálně tři kompletní pětky.

Od úvodního buly se hrál velmi rychlý hokej, plný osobních soubojů a pohledných kombinací. Přesto měli naši hráči větší chuť po vítězství. První gól utkání vstřelil, po krásné kombinaci druhého útoku, kapitán Michal Krča. Asistenci si připsali Honza Bula a Martin Pejchal. Poté několikrát velmi nebezpečně zahrozili domácí, ale Adam Wolf byl vždy na svém místě. Po jedné ze skrumáží před naší brankou se prosadili domácí. Hlavní rozhodčí naštěstí gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Poté si jel vyřizovat účty s bítýšským hráčem golman Adam Wolf, který neudržel nervy na uzdě. Udeřil bítýšského hráče hlavou a ten se velmi ochotně poroučel k ledu. Hlavní rozhodčí udělil Wolfovi trest ve hře. Potrestaný golman musel předčasně do sprch. Do branky od začátku 16. minuty nastoupil Jirka Štourač, který musel hned čelit několika střelám při pětiminutové přesilové hře domácích. V polovině oslabení se do přečíslení dostal Jirka Roupec, který přihrál najíždějícímu Michalovi Krčovi, který prostřelil Bartoška v bítešské bráně. V 19. minutě bylo po oslabení, za katr putoval domácí Jakub Touška. Při hře 4 na 4 se prosadil Honza Bula, který z pravé strany najel před branku a bekhendem překonal golmana střelou pod víko. To bylo poslední kapka pro domácího trenéra, který vystřídal Bartoška v brance, nahradil jej Alexa. První třetina tak skončila jednoznačným vítězstvím našich barev.

Druhá třetina začala opět velkým tlakem našich barev. Po jedné z mnoha akcí se opět radoval náš tým. Po přihrávce Lukáše Dostála a Davida Křenka překonal Alexu tvrdou střelou Jirka Roupec. Ten zároveň vstřelil 100. gól našeho týmu v této sezoně. V polovině utkání se poprvé prosadili domácí. Na tento gól domácích ale bleskově odpověděla naše první útočná lajna. Po přihrávce Davida Křenka vstřelil pátý gól Lukáš Dostál. V 38. minutě měli domácí přesilovou hru, kterou dokázali bleskově využít 2:5.

V třetí periodě náš tým dobře bránil třígólové vedení. Domácí se do žádné vyložené situace, která by skončila v naší sítí, nedostali. Naopak v 58. minutě dal konečnou podobu výsledku Dalibor Pálka, který vstřelil šestý gól. Asistenci u poslední branky utkání si připsali Vašek Vondráček a Filip Střecha.

Okresní derby tak skončilo jednoznačným vítězstvím našim barev. Nejlepším hráčem utkání byl z našeho týmu vybrán Jirka Roupec, který od pořadatelů dostal pizzu. Vítězstvím si velkomeziříčský tým upevnil třetí místo v KL a bodově se dotahuje na druhý Uherský Ostroh.

Ve čtvrtek je na pořadu kompletní 22. kolo KL, ve kterém mají naši hráči volno. Do bitvy o mistrovské body se tak zapojí na domácím ledě v sobotu 23. Ledna, kdy od 17.30 hod. vyzvou Dynamiters Blansko.

Ostatní výsledky dvacátého prvního kola: HC Spartak Uherský Brod – HC Uherské Hradiště 7:6SN, HK Kroměříž – HC Lvi Břeclav 6:3, SK Minerva Boskovice – Dynamiters Blansko HK 4:3.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 01.2016   HHK Velké Meziříčí – Dynamiters Blansko HK, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)