Bude se dít 3/2016

18.1.2016, 06:00 // Rubrika: Bude se dít
Bude se dít - ZaostřenoVM.com

Vítám Vás u dalšího kulturního přehledu na zpravodajském portále Zaostřeno VM. Jaké zajímavé akce se budou dít v tomto týdnu?

V pondělí můžou maminky s děti zamířit na klubu rodičů, který se koná v centru pro rodiče s dětmi – Kopretina.

Úterní odpoledne můžeme strávit ve velkomeziříčském muzeu, které se proměnilo v pohádkové království. Návštěvníci si mohou prostřednictvím kostýmů a rekvizit připomenout čtrnáct pohádek z tvorby Československé a následně České televize. Holčičky a kluci se můžou těšit na kostýmy princezen, princů, králů, královen nebo třeba loupežníků. Kdo nechce jít na výstavů pohádkových kostýmů, může zamířit do koncertního sálu kde si Vlastivědná a genealogická společnost přichytala přednášku o Holandsku. Přednášejícím bude Jiří Trojan a vstup na přednášku je zcela zdarma. Kdo chce, může v Jupiter clubu zůstat i na dále. Od půl osmé začíná ve velkém sále divadelní představení Shirley Valentine. Všechny postavy v této hře představuje Simona Stašová.

Ve středu se zase vrátíme do centra pro rodiče s dětmi – Kopretina, kde si pro nás přichystali vzdělávací aktivity ve formě práce s keramikou.
Večer zamíříme do kina, kde budou promítat film Sázka na nejistotu. Jde o nový film režiséra Adama McKaye, ve kterém účinkuje např. i Brad Pitt.

V pátek můžeme vyrazit na závěrečný ples účastníků taneční školy pro mládež v roce 2015 – Ples v barevném. Kdo není na takovéto akce, může vyrazit na Panoramu. Do Music clubu Panorama se vrací matador české taneční scény DJ P.M.C se svým tanečním Le mixem de P.M.C

No a jsme u víkendu. Po celý víkend bude ve Vysočina Areně probíhat světový pohár v běhu na lyžích – Zlatá lyže 2016. A pozor! Na celý program světového poháru je vstup zcela zdarma. Večer pak nezapomeňte dorazit fandit na zimní stadion. Bude se konat mistrovské utkání mezi HHK Velké Meziříčí a Dynamiters Blansko HK. Pokud se Vám ale nechce, tak můžete v klidu z pohodlí domova sledovat online reportáž! Kdo není na sport, může zamířit na pop corn párty do Music clubu Panorama. Pořadatelé slibují hromady pop cornu!

Poslední den v týdnu zakončíme u filmů. Ve čtyři hodiny začíná v kinosále animovaná komedie Ledová sezóna s ledním medvědem Norm, který se vydá ze severního pólu do města, které nikdy nespí. Do New Yorku. Film pro starší diváky nabídne velkomeziříčské kino o půl sedmé, a to film Lída Baarová.

Nezapomeňte se také mrknout do kalendáře akcí, kde naleznete ještě více akcí! Já Vám přeji krásný týden a zase další pondělí u kulturního přehledu.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla