Začala výstava „Zpátky do pohádky“

16.1.2016, 14:01 // Rubrika: Bude se dít
Začala výstava „Zpátky do pohádky“ - ZaostřenoVM.com

Výstavní sál velkomeziříčského muzea se promění v pohádkové království. Návštěvníci si budou moci prostřednictvím kostýmů a rekvizit připomenout čtrnáct pohádek z tvorby Československé a následně České televize. Holčičky se mohou těšit na kostýmy princezen, princů, královen a králů, kluci jistě ocení loupežníka či čarodějnici.

Nejstarší kostýmy pocházejí ze šedesátých a sedmdesátých let z pohádek Popelka a Zlatovláska, mezi ty nejnovější naopak patří Kouzla králů, která měla premiéru o Vánocích v roce 2008.

Nejvýraznější šaty, klobouky a turbany byly k vidění v pohádkách Plaváček, Ať přiletí čáp, královno! a Kouzla králů. Rukopis výtvarníka Stanislava Holého, který vytvořil legendární postavičky Jů a Hele, nezapřou kostýmy z pohádky O chytrém Honzovi.

Opomenut nezůstane ani žánr večerníčků, a to díky Krakonošovi z Krkonošských pohádek, které patří k vůbec nejoblíbenějšímu večerníčku všech dob. Návštěvníci mohou zavzpomínat také na pohádky Lotrando a Zubejda, O princezně, která ráčkovala či Královna Koloběžka I.

Výstava byla poprvé představena v brněnském Letohrádku Mitrovských v roce 2010, od té doby putuje po českých a moravských památkách a muzeích.
Otevírací doba: denně mimo pondělí
9.00–12.00, 13.00–16.00 

Vstupné:

  • 40 Kč/dospělí
  • 20 Kč/děti (od 3 do 15 let)
Autor: Muzeum Velké Meziříčí
Ilustrační foto

Výstava „Zpátky do pohádky“ - ZaostřenoVM.com

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla