Výhra nad Boskovicemi posouvá první mužstvo HHK na třetí místo tabulky

11.1.2016, 17:44 // Rubrika: Sport

Mistrovské utkání – sobota 09.01.2016
HHK VM – SK Minerva Boskovice 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Góly a asistence: 4. Střecha F. (Pálka), 20. Střecha F. (Pejchal, Krča), 42. Bula (Pejchal, Krča), 55. Vlašín (Roupec), 60. Pejchal (Křenek) – 23. Veselý (Hnilička, Surý A.), 39. Veselý (Hnilička)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Hladík) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian, Pálka, Vondráček, Kochánek – Křenek, Kudláček, Sobotka, Krča, Bula, Pejchal, Roupec, Střecha F., Mašek, Chlubna
Sestava SK Minerva Boskovice: Chvátal (Vrba) – Surý A., Lysoň, Maksa, Václavík, Sekanina, Zvolánek, Surý Z., Hnilička, Bednář, Hrazdil, Matouš, Veselý, Pelikán
Rozhodčí: Kohoutek – Komínek, Kříž
Vyloučení: 12:10
Navíc: Pálka (HHK) 10 min. OT., Bula (HHK) 10 + DKU OT., Maksa a Chvátal (BOS) 10 min. OT.
Využití: 4:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 39:19 (14:7, 14:7, 11:5)
Diváci: 222

V sobotním utkání KL mužů se představil na našem zimním stadionu tým Minervy Boskovice, který měl fantastickou první třetinu sezony. Druhá třetina základní části již tým Minervy nezastihl v takové pohodě i díky zranění a absenci některých opor týmu. Naše mužstvo mělo před utkáním se soupeřem vyrovnanou bilanci. Oba týmy dokázali vyhrát na ledě soupeře. Proto se dala očekávat velmi vyrovnaná partie.

První šanci utkání si vytvořil hostující útočník, který prověřil Jirku Štourače. Ten na střelu byl připraven a hokejkou ji vyrazil do ochranné sítě. V končící 3. minutě putuje na trestnou lavici hráč hostí. Přesilovou hru zužitkovalo naše mužstvo po půl minutě. Po přihrávce Dalibora Pálky využívá přesilovku Filip Střecha – 1:0. V polovině první periody se do slibné situace dostal Dalibor Pálka. Jeho střelu z mezikruží zlikvidoval golman hostí Chvátal. Ve 20 minutě vyslal Michal Krča, přesnou přihrávkou do brejku Martina Pejchala, který nahrál najíždějícímu Filipu Střechovi kotouč přesně na hokejku. Ten střelou „z první“ propálil Chvátala v bráně – 2:0.

Druhá perioda vyzněla gólově lépe pro hostující tým, přestože je domácí přestříleli v poměru 14:7. I boskovičtí využili početní výhodu. Ve 23. minutě snižují na 2:1. V polovině utkání se do brejku, ve vlastním oslabení, dostal David Křenek. Golmana hostí nepřekonal. K vyrovnání přišlo až v samotném závěru prostřední části. V čase 38.59 minut boskovičtí vyrovnali – 2:2.

V úvodu třetí třetiny měl náš tým opět výhodu přesilové hry. Druhá formace uzavřela hosty v obraném pásmu a po přihrávce Michala Krči střílem z první Martin Pejchal. Odražení kotouč dostal do branky Honza Bula – 3:2. Další přesilovku využil náš tým v 55 minutě. Jirka Roupec křížnou přihrávkou našel najíždějícího Petra Vlašína, který bez přípravy střelil čtvrtý gól. To již neunesl golman Chvátal, který vztekle mrštil hokejkou. Následně obdržel osobní trest za nesportovní chování. V závěru utkání se na ledě hodně jiskřilo. Za hrubost šel za katr Honza Bula. Ten s výrokem rozhodčího nesouhlasil tak vehementně, že mu byl uložen osobní trest do konce utkání. Dvouminutový trest odpykal za Honzu Bulu Martin Pejchal. Hosté nezůstali s vyloučenými vůbec pozadu. Za katr si v závěru třetiny sedli hned dva hráči. Konečnou podobu výsledku dal Martin Pejchal, který naskočil do hry z trestné lavice. V tom již směřovala na něho přihrávka z obranného pásma od Davida Křenka. Ten měl před sebou prázdnou svatyni hostí, kteří více jak půl minuty hráli power play.

Důležité utkání naše mužstvo zvládlo a díky vítězství se posunulo na třetí místo KL.

Další utkání čeká náš tým v sobotu, kdy zajíždí do Velké Bíteše, kde se v derby Vysočiny střetné s velkobítešským Spartakem. Utkání začíná od 17 hodin

Ostatní výsledky dvacátého kola: HK Kroměříž – HC Spartak Uherský Brod 7:8, HC Uherské Hradiště – Hokej Uherský Ostroh 3:7, Dynamiters Blansko HK – HC Štika Rosice 3:2SN.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 01.2016   HC Spartak Velká Bíteš – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Velká Bíteš)