Katovna ožila a přilákala spousty lidí

9.1.2016, 14:26 // Rubrika: Zprávy
Foto: Matej Mertl

V pátek 8. ledna se bývala katovna za Ostrůvkem otevřela poprvé veřejnosti.

Společnost historického šermu TAS, přichystalo den otevřených dveří. Návštěvníci si mohli projít celý dům, prohlídnou si nainstalovanou expozici nebo také fotografie jak celou katovnu rekonstruovali.

V 16 a 17 hodin měl nachystáno pár slov o minulosti Mgr. Martin Štindl, Ph.D. Po krátkém povídání o historii kacířství ve Velkém Meziříčí se všichni přesunuli na dvorek, kde si přichystal TAS malé představení, které mělo být i odstrašujícím příkladem pro vandaly, kteří pořád rozbíjejí okna katovny.

Lidem se tento den otevřených dveřím moc líbil. Svědčí tomu i spokojené zápisy v návštěvní knize „Supr. Vždycky jsem se sem chtěla kouknout. Konečně to někdo umožnil. Díky“.

Pro přítomné byl také nachystán čaj, svařák a koláčky.

Společnost historického šermu TAS si tento objekt pronajímá od města a celou budovu sami opravili. Celkem je tato oprava stála 30 100 Kč.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla