AKTUALIZOVÁNO: V průběhu necelých dvou hodin vzplálo ve Velkém Meziříčí třináct kontejnerů, škoda se vyšplhala na 130 tisíc korun

9.1.2016, 09:28 // Rubrika: Krimi
V průběhu necelých dvou hodin vzplálo ve Velkém Meziříčí třináct kontejnerů, škoda se vyšplhala na 130 tisíc korun - ZaostřenoVM.com
Foto: HZS Kraje Vysočina

Hasiči ve Velkém Meziříčí měli v sobotu nad ránem plné ruce práce s požáry kontejnerů na odpad. V průběhu necelých dvou hodin jich vzplálo hned třináct a další byly požárem poškozeny. Předběžně byla celková majetková škoda vyčíslena na částku 130 tisíc korun. Vyšetřování příčiny vzniku požárů nadále pokračuje. Vyšetřovatelé se však kloní k verzi, že požáry jsou dílem žháře.

K prvnímu případu vyjížděli hasiči v 03,15 hod na ulici Příkopy. V době příjezdu hasičů byly tři kontejnery v plamenech. Další kontejner stihl požár poškodit. Majetková škoda byla stanovena na 30 tisíc korun.

Jen co se hasiči stihli vrátit z požáru zpět na základnu, tak byl na linku tísňového volání 112 hlášen další požár kontejnerů a v 04,29 hod velkomeziříčští profesionální hasiči zamířili do Mostiště. Požár pěti velkých kontejnerů za sebou zanechal rovněž škodu 50 tisíc korun.

Zatímco v Mostištích zásah stále probíhal, přijala operátorka tísňové linky další oznámení o požáru kontejnerů, tentokrát z ulice Zahradní. Na místo zamířili v 04,38 hod jak profesionální, tak také dobrovolní hasiči. Těm se podařilo požár čtyř kontejnerů velmi rychle uhasit. Škoda se vyšplhala na 30 tisíc korun.

Při požárech ani samotných zásazích se nikdo nezranil.

AKTUALIZOVÁNO: Ve fotogalerii naleznete fotky z ulice Zahradní, kde hořely čtyři kontejnery.

Autor: Petra Musilová – tisková mluvčí
Foto: HZS Kraje Vysočina, Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla