Dobře zakončený prosinec s trpkou příchutí

5.1.2016, 20:35 // Rubrika: Sport
Dobře zakončený prosinec s trpkou příchutí - ZaostřenoVM.com

V sobotu 5. 12. 2015 proběhl druhý turnaj AVL (amatérské volejbalové ligy). Smíšený tým Velmezu se po předešlém kole těšil z dobrého výkonu a věřil v pokračování vítězné šňůry. Avšak narazil. Nejenže nepřítomnost zraněného Adama Košábka a nemocného Lukáše Dubna byla znatelná a potvrdila se i skutečnost, že výkonnost týmů 1. ligy AVL je tento rok vyrovnaná a každý může prohrát s kýmkoliv. Velmez si převážně díky vlastním chybám odvezl 1 bod z možných 12 a do dalšího turnaje měl o čem přemýšlet.

V AVL je přihlášených 20 družstev, proto každý tým sehraje během 1 z 5 turnajů pouze 3 zápasy. Zkrácený turnaj čekal na Velmez 19. 12. 2015. Cíl byl jasný – přivézt 9 bodů a zajistit si tak před novým rokem slibné umístění v tabulce. Pro tento turnaj se vrátili uzdravení Košábek i Duben. Bohužel hnací motor týmu Martin Novotný odjel plnit své povinnosti v kraji, a tak se tým bez něj musel obejít. I přes slušný výkon jsme znovu doplatili na vlastní chyby a s 1 porážkou a 2 vítězstvími v tie-breaku jsme odvezli pouhé 4 body. I díky těmto 5 bodům se před novým rokem Velmez umístil uprostřed tabulky. Na 11. místě. S vyhlídkou prvních 5 barážových pozic do nového roku.

Každoročně AVL organizuje Štěpánský Vánoční turnaj v Brně. Na tuto akci se přihlašují spíše elitní týmy a kde, podobně jako v regulérní sezóně 1. ligy, vládne dvojice Kia Ora – Aliens. Tento rok se přihlásilo pouze 13 týmů a taktéž jako minulý rok zde nechyběli ani Šufani – Velkomeziřičský tým smíšených družstev. Část hráčů z týmu Šufani hraje i za Velmez. Oproti loňskému roku, kdy hlavní náplní Šufanů bylo odreagování, bylo tentokrát spravit si chuť po nepodařeném prosinci. Šufani do turnaje nastoupili s chutí a i přes nepřítomnost Augusty, Lisého, Novotného a Mináře prošli jako rozjetá mašina základní skupinou z 1 místa a taktéž si vedli i ve čtvrtfinále. Naneštěstí pro ně byla v semifinále mašina zastavena, a tak se o 3. místo Šufani utkali s týmem Aliens, kteří momentálně hájí 1. místo v AVL. Jehnický tým opět ukázal svoji sílu. Podlehl v prvním setu a v druhém tahal za kratší konec, přesto nakonec utkání obrátil a slavil 3. místo. Ačkoliv se Šufani museli spokojit s bramborovou medailí, turnaj ukázal potenciál pro rok 2016.

Sestava 5.12.2015 – AVL
Barbora Zapletalová, Eva Uchytilová, Marie Reslerová, Jiří Chevalier, Martin Novotný, David Smejkal, Vlasta Vittek, David Ščerba, Ivoš Uchytil

Sestava 19.12.2015 – AVL
Barbora Zapletalová, Marie Reslerová, Adam Košábek, Jiří Chevalier, David Smejkal, Lukáš Duben, Vlasta Vittek

Sestava 26.12.2015 – Štěpánský turnaj AVL  Šufani
Petra Sklenářová, Tereza Gallová, Šárka Sklenářová, Jiří Chevalier, Adam Košábek, Pavel Švoma, Lukáš Duben

Více info na www.avlka.cz/init/pages/city/brno/
Nebo na stránkách Šufanů: www.facebook.com/sufanivm/

Autor: Jiří Chevalier a Ondra Minář
Foto: archiv Šufani VM
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla