V bytě ve Velkém Meziříčí ráno hořelo, v péči zdravotníků skončili čtyři lidé

4.1.2016, 23:07 // Rubrika: Krimi
V bytě ve Velkém Meziříčí ráno hořelo, v péči zdravotníků skončili čtyři lidé - ZaostřenoVM.com

V pondělí časně ráno zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru v bytě v domě na ulici Nad Tratí ve Velkém Meziříčí. V péči zdravotníků skončili čtyři lidé. Majetková škoda vzniklá požárem se vyšplhala na půl milionu korun.

Požár byl na linku tísňového volání 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen v 03,52 hod a na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů z Velkého Meziříčí společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Velkého Meziříčí a Měřína.

Požár vypukl v jednom z pokojů bytu. Před plameny stihly dvě dospělé osoby a dvě děti utéct na balkon. Hasiči je následně vyvedli z bytu za použití vyváděcích masek. Všichni čtyři skončili v péči zdravotníků, kteří je převezli do nemocnice na pozorování dvěma sanitními vozy.

Zasahujícím hasičům se podařilo požár velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat. Možná skrytá ohniska hoření jednotky vyloučily použitím termokamery. Zakouřené prostory hasiči odvětrali přetlakovou ventilací.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

AKTUALIZACE: Podle informací, požár zapříčinila zapnutá elektrická zahřívací dečka položená na sedačce.

Autor: Petra Musilová – tisková mluvčí
Ilustrační foto

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla