Muži HHK vystoupili do nového roku jednoznačnou výhrou nad Štikou Rosice

4.1.2016, 18:02 // Rubrika: Sport

Mistrovské utkání – sobota 02.01.2016
HC Štika Rosice – HHK VM 3:8 (0:4, 2:1, 1:3)

Góly a asistence: 34. Drenčko, 36. Křen (Hakl), 60. Krobauer (Dobšák) – 5. Roupec (Vondráček, Pálka), 7. Dostál (Šerý, Křenek), 13. Pálka (Roupec), 14. Křenek (Dostál, Sobotka), 28. Střecha T. (Střecha F.), 49. Pejchal (Krča, Maštera), 54. Krča (Burian, Maštera), 59. Sobotka (Krča, Dostál)
Sestava HC Štika Rosice: Nos (od 14. minuty Čížek) – Hájek, Máša, Pospíšil, Hemala, Řeřucha, Galatík – Dobšák, Krobauer, Buhaj, Král, Hakl, Drenčko, Křen, Medřický
Sestava HHK Velké Meziříčí: Wolf (Štourač) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian V., Pálka, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, Bula, Kudláček J., Maštera, Roupec, Střecha F., Střecha T
Rozhodčí: Valentík – Kučera, Prokš
Vyloučení: 1:4
Využití: 0:0
V oslabení: 1:0
Střely: 29:38 (4:20, 15:9, 10:9)
Diváci: 62

K prvnímu utkání v novém roce zajíždělo první mužstvo HHK do Rosic, kde chtělo navázat na úspěšný závěr základní části.

Od úvodního buly se prezentoval náš tým rychlým, kombinačním hokejem. Výsledkem byla místy až drtivá převaha, která byla potvrzena 20 střelami, které naši hráči vyslali na domácí svatyni. Z toho čtyři střeli skončili v domácí síti. První gól v novém roce si připsal Jirka Roupec, který v končící páté minutě překonal domácího Nose v brance. Asistenci si připsali Vašek Vondráček a Dalibor Pálka. Za půl minuty již vedl náš tým o dva góly. Po přihrávce Davida Křenka a Kamila Šerého přesně mířil Lukáš Dostál. Tlak v této části třetiny byl drtivý. Domácí nestačili našemu týmu bruslařsky. Ve 13. minutě uzavřela třetí formace HHK domácí v obranném pásmu. Výsledkem byla třetí branka. Přihrávku Jirky Roupce, zpracoval na modré, Dalibor Pálka, který střelou od modré vymetl horní růžek domácí svatyně. O půl minuty se z branky poroučel nešťastný golman Nos, který lovil z branky už čtvrtý kotouč. Tentokrát úřadovala první útočná formace HHK. Přihrávky Lukášů, Sobotky a Dostála zužitkoval David Křenek – 0:4. Tímto stavem také skončila první část.

Ve druhé třetině viděli diváci tři góly. Nejprve se ve 28. minutě prosadil Tomáš Střecha, který propálil golmana Čížka. Asistenci u páté branky si připsal Filip Střecha. Druhá polovina utkání začala lépe pro domácí, kteří v rozmezí dvou minut střelili dva góly.

Ve třetí části se měnil stav po osmi odehraných minutách. Po přihrávce Vojty Maštery a Michala Krči střílí šestou branku Martin Pejchal. Na další gól nemuseli diváci dlouho čekat. V 53. minutě se prosadil kapitán mužstva Michal Krča. Asistence u sedmého gólu si připsali Vojta Maštera a Viktor Burian. V 59. minutě se prosadil Lukáš Sobotka, který zužitkoval přihrávky Michala Krči a Lukáše Dostála. Konečnou podobu utkání dali domácí necelou půl minutu před koncem, kdy střelili třetí gól.

Náš tým si připsal důležité tři mistrovské body a v sobotu se před domácími fanoušky střetne s týmem Minervy Boskovice o průběžnou třetí příčku krajské ligy.

Ostatní výsledky devatenáctého: HC Spartak Uherský Brod – HC Lvi Břeclav 10:3, SK Minerva Boskovice – HC Spartak Velká Bíteš 0:4, Hokej Uherský Ostroh – HK Kroměříž 4:0.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 01.2016 – HHK Velké Meziříčí – SK Minerva Boskovice, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)