Co se bude dít 1/2016

4.1.2016, 06:00 // Rubrika: Bude se dít
Bude se dít - ZaostřenoVM.com

Vítám Vás u dalšího kulturního přehledu, tentokrát u prvního v roce 2016. Co nás čeká?

Po celý týden se v České republice koná již 16. ročník tříkrálové sbírky. Koledníci vyjdou i do ulic Velkého Meziříčí. Více o této sbírce se dočtete již v publikovaném článku „Nový rok odstartuje Tříkrálovou sbírkou již po šestnácté“.

Na úterý 5. 1. si Vlastivědná a genealogická společnost přichystala v koncertním sálu přednášku „Andaluzie snů a skutečností“. Přednášejícím bude PharmDr. Helena Švecová a vstup na přednášku je zdarma. Kdo nechce jenom sedět, může vyrazit bruslit na zimní stadion, kde se koná veřejné bruslení.

V pátek 8. 1. se bude v bývalé katovně za Ostrůvkem konat den otevřených dveří. Mgr. Martin Štindl, Ph.D. pronese pár slov o historii a v 16.30 proběhne exekuce – možná přijde i kat! V průběhu celé akce můžete také shlédnout fotografie z doby před rekonstrukcí objektu a videoprojekci z vystoupení SHŠ TAS.
Pro budoucí prvňáčky přichystala Základní škola Sokolovská zábavné odpoledne „Pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče“. Konec pracovního týden můžete završit v Music clubu Panorama, kde se bude konat OLDies s videoprokecí pod vedením DJ Bass.

Máme tu sobotu 9. 1. Hned od rána začneme víkend sportovně. V házenkářské hale se bude konat XI. ročník Memoriálu Eduarda Klapala. Přijďte povzbudit děvčata, která budou hájit naše barvy v konkurenci dalších 8 týmů z Čech a Moravy.
Až budeme mít házené dost, můžeme se přesunout na zimní stadion, kde proběhne další veřejné bruslení. I třetí akce v pořadí bude sportovní. Od 17.30 začíná na zimní stadionu mistrovské utkání HHK Velké Meziříčí a SK Minerva Boskovice. Koho tipujete na výhru?
Pokud Vás sport moc nezaujal, jsou tu ještě dvě akce. Od půl osmé přichystalo město tradiční ples města a Music club Panorama přichystalo pirátskou noc s Morganem!

A je tu neděle 10. 1. – poslední volný den v týdnu. Ten můžeme využít k odpočinku, válení v posteli společně s čekáním na další kulturní přehled nebo můžeme vyrazit další veřejné bruslení na zimním stadionu.

Ještě jedna pozvánka. V Novém Městě na Moravě se bude po celý víkend (9. 1. – 10. 1.) konat IBU CUP BIATLON 2016 a pro všechny příznivce mám dobrou zprávu. Pro letošní ročník se pořadatelé rozhodli, že se vstupné platit nebude! Vstup ke tratím i na hlavní tribunu stadionu Vysočina Areny je zdarma.

Tak snad se Vám nějaká akce natolik zalíbila, že ji navštívíte! Hezký týden, a v pondělí zase u dalšího kulturního přehledu.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla