Muži HHK ukončili vítěznou šňůru Dynamiters Blanska

21.12.2015, 20:07 // Rubrika: Sport
Muži HHK ukončili vítěznou šňůru Dynamiters Blanska - ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – sobota 19.12.2015
HHK VM – Dynamiters Blansko HK 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)

Góly a asistence: 12. Maštera (Dostál, Sobotka), 14. Mašek (Střecha F., Pálka), 26. Maštera (Sobotka, Dostál), 29. Dostál (Maštera, Sobotka), 30. Mašek (Pálka, Střecha F.), 35. Roupec (Střecha F., Ambrož), 51. Roupec (Střecha F.), 57. Roupec (Střecha F.) – 22. Berka (Kazda, Hanzlík), 47. Jílek (Bílý)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Wolf) – Kudláček, Šerý, Ambrož, Burian, Pálka, Kochánek – Maštera Dostál, Sobotka, Krča, Bula, Pejchal, Roupec, Střecha F., Mašek, Chlubna
Sestava Dynamiters Blansko HK: Šenk (Vlach) – Antoňů, Hanzlík, Sedláček, Stejskal S., Berka Mil., Kopeček – Kuběna, Kazda, Stejskal P., Jílek, Bílý, Berka, Pilát, Antal, Zukal
Rozhodčí: Coufal – Maršálek, Vašíček
Vyloučení: 6:6, navíc Mašek (HHK) 10 min. ZHK.
Využití: 3:1, v oslabení 1:0
Střely na branku: 39:29 (11:10, 12:11, 16:8)
Diváci 173

V posledním kole základní části Krajské ligy přivítal náš tým soupeře z Blanska, který v posledních utkáních podával zlepšené výkony a celkem pět, utkání nepoznal hořkost porážky.

Naše mužstvo od vodního buly předvádělo velmi dobrý kombinační hokej. K tomu přidal v první třetině dva góly. Nejprve ve 12. minutě otevřel stav Vojtěch Maštera, který překonal do té doby bezchybného golmana Dynamiters. Asistenci si připsali Dostál se Sobotkou. O dvě minuty po té se opět radovali domácí fanoušci. Po přihrávce Dalibora Pálky a Filipa Střechy navýšil průběžný stav Martin Mašek. Do konce první části již gól nepadl a to díky přesvědčivým zákrokům obou brankářů.

V prostřední periodě se dočkali hosté. Běžela 22. minuta, kdy střela soupeře končí v naší brance – 2:1. Ve 26 minutě se po druhé v utkání prosazuje Vojta Maštara, který si v útočném pásmu vybruslil z levého kruhu na střed a svižnou střelou zápěstí nedal Šenkovi v brance hostí šanci – 3:1. V polovině 29. minuty vedl náš tým už o tři góly. Po přihrávce Lukáše Sobotky a Vojty Maštery překonává golmana Blanska, Lukáš Dostál. V čase 29.00 došlo k potyčce u blanenské branky, díky které jsme šli do přesilovky. Tu po závaru v útočném pásmu proměnil čtvrtým gólem Martin Mašek. Asistenci si připsal Filip Střecha a Dalibor Pálka. Ve 35 minutě se poprvé v utkání prosazuje Jirka Roupec – 5:1. Podíl na tomto gólu měl Pavel Ambrož a Filip Střecha. Druhá část končí a náš tým přesvědčivě vede 6:1.

Třetí třetina přinesla tři góly. Nejprve to byli hráči Blanska, kteří snížili. To běžela 47 minuta. V 51. minutě měl náš tým další přesilovou hru, ve které se prosadil Jirka Roupec. Asistenci na šestou branku si připsal Filip Střecha. Konečnou podobu výsledku dal o šest minut později svou třetí brankou v utkání Jirka Roupec, na kterou mu opět nahrál Filip Střecha.

Poslední utkání před vánočními svátky tak jednoznačně lépe vyznělo pro naše mužstvo, které si upevnilo průběžnou čtvrtou příčku v tabulce KL.

Další utkání sehraje první mužstvo HHK po Novém roce, 2. ledna v Rosicích.

Ostatní výsledky osmnáctého kola: HC Spartak Uherský Brod – Hokej Uherský Ostroh 3:4SN, HC Štika Rosice – SK Minerva Boskovice 2:7, HK Kroměříž – HC Lvi Břeclav 4:3SN, HC Spartak Velká Bíteš – HC Uherské Hradiště 9:5.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 01.2016   HC Štika Rosice – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Rosice)