Advent v Borech

14.12.2015, 20:44 // Rubrika: Kultura
Advent v Borech - ZaostřenoVM.com
Foto: Matej Mertl

Stejně jako před rokem, tak i letos jsme mohli zažít nádhernou vánoční atmosféru, díky tradičnímu Adventnímu koncertu v Borech, který se letos konal 12. 12. Na rozdíl od loňska museli letos organizátoři narychlo uspořádat ještě druhý koncert v tentýž den a to díky obrovskému zájmu diváků.

Překvapením letos byl i nově vzniklý sbor nadšenců, který zpíval příchozím před kostelem v Horních Borech, tradiční české koledy. Ukázku lidových řemesel a prodejní trhy, navštívilo přes 400 lidí, kteří mohli ochutnat domácí Prosetínské trubičky – rodiny Maršálkových, zakoupit si výrobky pletené z papírových ruliček od Lidky Zikmundové, z pedigu se prodávaly zvonečky, andílci od Míly Pospíšilové z Tasova, domácí mýdla od paní Jany Březkové z Borů, čerstvě ukovaná srdíčka od pana kováře Netrdy, domácí guláš od skvělého místního kuchaře Ondřeje Dostála, čepoval se 12° domácí světlý ležák Manner. Velký dík patří i jezdecké stáji Granus ze Stránecké Zhoře, která již druhým rokem umožnila dětem povozit se na koních kolem borského kostela.

Příchozí lákaly koledy a neodmyslitelná vůně svařeného vína.

Celým koncertem skvěle a lidsky příjemně provázel pan Michal Kment z kapely FOUR COVERS, (Martin Chalupa, Ondřej Chalupa, Miloš Fic), jejíž vystoupení bylo neodmyslitelnou součástí programu, jako host se s kapelou FOUR COVERS letos představila skvělá zpěvačka Lenka Orlová, dále vystoupili muzikanti jako Marek Vaňkát, Ondřejem Chalupa a Vendula Příhodová, v jejichž podání zazněly hity jako např. Stříbrná tramvaj, Andělská, a další, vystoupila kapela rendez-fou (Jana Gregárková a Jan Fous), na konci představení si spolu po 12-ti letech opět zazpívali Michal Kment a Vendula Příhodová, tentokrát duet – Každá trampota má svou mez..

Pořadatelé touto cestou děkují všem dobrým lidem, díky kterým se i letos podařilo přispět na dobrou věc a to rozdělením výtěžku z koncertu mezi místní organizace, které se věnují dětem a zajišťují pro ně jak sportovní aktivity – např. nově vzniklý oddíl nejmenších hasičů, nebo tradiční fotbalový oddíl, který má v Borech dlouholetou tradici a je jedním z nejlepších v okrese, tak i spolek dobrovolníků, kteří učí malé školáky poznávání a lásku k přírodě.

Dovolte mě na závěr poděkovat všem bezvadným lidem, kteří se podíleli na organizaci celé akce, všem účinkujícím, za skvělé vystoupení a nadšení a také za to, že se zřekli honoráře ve prospěch dobré věci, ale především vám všem, kteří jste přišli, protože jen díky vám byla tak úžasná atmosféra. Tak na shledanou příští rok

Zpravodajský portál Zaostřeno VM Vám jako jediný přináší velkou exklusivní fotogalerii z tohoto koncertu!

Autor: Petra Příhodová
Foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla