14.12.2015, 20:12 // Rubrika: Sport
Muži HHK prohráli v Uherském Hradišti - ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – sobota 12.12.2015
HC Uherské Hradiště – HHK VM 5:3 (4:2, 1:1, 0:0)

Góly a asistence: 2. Tomešek (Nohál, Pochylý), 5. Burša (Fuksa), 11. Burša (Dobeš), 17. Nohál (Pochylý, Tomešek), 24. Horehleď – 4. Dostál (Sobotka, Křenek), 8. Křenek (Vlašín), 26. Mašek (Krča, Vondráček)
Sestava HC Uherské Hradiště: Jakubek (Hubáček) – Kršjak, Horehleď, Burša, Foltýn, Fuksa, Lažek, Tomešek, Škubal, Bednařík, Nohál, Dobeš, Bureš, Kubal, Pochylý
Sestava HHK Velké Meziříčí: Brož (24. Štourač) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian V., Pálka, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Kudláček J. – Roupec, Maštera, Mašek
Rozhodčí: Šudoma – Čech, Hübl
Delegát utkání: Mana Vladimír
Vyloučení: 8:3
Navíc: Křenek (HHK) 10 min. OT
Využití: 0:2
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 27:38 (13:9, 9:15, 5:14)
Diváci: 84

Sobotní sedmnácté kolo nás letos naposledy poslalo do Uher. Tentokrát to bylo do Hradiště, kde náš tým má velmi špatnou bilanci. A ne jinak tomu bylo i v sobotním utkání.

Úvod první třetiny spíše připomínal přestřelku z divokého západu. Bohužel pozadu byl vždy náš tým. První gól vstřelili domácí v polovině druhé minuty. Odpověď z naší strany byla velmi rychlá. Ve 4 minutě se prosadila první útočná formace, která v přesilové hře střílí první gól našeho týmu. Autorem branky je Lukáš Dostál, asistenci si připsali David Křenek a Lukáš Sobotka – 1:1. V páté minutě šli domácí opět do vedení – 2:1. Na vyrovnání se dlouho čekat nemuselo. V osmé minutě projel celým kluzištěm Petr Vlašín a zpětnou přihrávkou našel Lukáše Dostála, který mířil přesně – 2:2. To však úvodní brankostroj nekončil. V polovině 11 minuty domácí opět vedli – 3:2. Šestý gól úvodního dějství vstřelili opět domácí a po zásluze šli do dvoubrankového vedení.

Druhá třetina již nebyla na góly tak bohatá. Ve 24. minutě domácí odskočili na rozdíl tří gólů – 5:2. To již do naší branky mířil Jirka Štourač, který vystřídal Honzu Brožu. Ve 26. minutě se po krásné akci dočkal náš tým. Přihrávka Vaška Vondráčka, našla na útočné modré Michala Krču, který zavezl kotouč do pásma a milimetrovou přihrávkou našel Martina Maška, který střelou pod víko snížil – 5:3. Málokdo, by v hale předpokládal, že byl k vidění poslední gól utkání. Opravdu tomu bylo tak.

V třetí časti, měl náš tým místy až drtivou převahu. Do samostatného nájezdu se dvakrát dostal Vojta Maštera, ale domácího golmana se nepodařilo překonat. S blížícím koncem narůstala v našem týmu nervozita, která vyvrcholila v závěru osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování pro Davida Křenka.

Utkání se tedy našemu týmu vůbec nepovedlo a z Uher si žádný bod do tabulky KL nedovezl.

Na tuto porážku je potřeba velmi rychle zapomenout a nachystat se na poslední utkání tohoto kalendářního roku. V tom se střetne náš tým s Blanskem, které jde výsledkově nahoru. V posledních dvou utkáních porazilo Uherský Ostroh a Uherský Brod. Utkání tradičních účastníků KL začíná v sobotu o půl šesté. Přijďte podpořit svými hlasivkami náš tým v bitvě o další mistrovské body.

Ostatní výsledky sedmnáctého kola: Dynamiters Blansko HK – HC Spartak Uherský Brod 3:2, Hokej Uherský Ostroh – HC Štika Rosice 4:2, HC Lvi Břeclav – HC Spartak Velká Bíteš 4:7, SK Minerva Boskovice – HK Kroměříž 6:5SN.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 12.2015   HHK Velké Meziříčí – Dynamiters Blansko HK, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)