Na dálnici hořel návěs kamionu, škoda překročila 4 miliony korun

12.12.2015, 09:26 // Rubrika: Krimi
Na dálnici hořel návěs kamionu, škoda překročila 4 miliony korun - ZaostřenoVM.com

Ve 14,17 hod byl na linku tísňového volání 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen požár kamionu s návěsem na 160. km dálnice D1 ve směru na Brno.

K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic ve Velké Bíteši a Velkém Meziříčí společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Velké Bíteše.

Na požár velmi duchapřítomně zareagoval řidič vozidla, který požár zpozoroval a okamžitě zastavil. Ještě před příjezdem hasičů odpojil návěs a sám se pustil do hašení požáru. Plameny, které z vozidla vyšlehly však neměl šanci uhasit.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Kamion převážel v plastových přepravkách autodíly. V 15,15 hod se zasahujícím jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byl provoz na dálnici výrazně omezen. V průběhu provádění hasebních prací byl provoz úplně zastaven.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 4 150 000 Kč. Škoda ve výši 4 miliony korun přitom vznikla na převáženém nákladu a škoda 150 tisíc korun na návěsu. Požár s největší pravděpodobností zapříčinila technická závada.

Autor: Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí
Ilustrační foto

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla