V hale „Za Světlou“ se opět hrály školní ligy

10.12.2015, 20:15 // Rubrika: Sport
V hale „Za Světlou“ se opět hrály školní ligy - ZaostřenoVM.com
Foto: Pavol Živčic

V návaznosti na předchozí úspěšné ročníky se opět ve Velkém Meziříčí rozběhly školní ligy miniházené 4+1. V letošním ročníku se účastní sedm základních škol z Velkého Meziříčí a okolí. Ty vyslaly do prvních turnajů 18 týmů. Děti předváděly svoje dovednosti, které nasbírali ve sportovním kroužku ve škole.

Ve Velkomeziříčské školní lize (VMŠL, kategorie 1. – 3. Třída) letos startovali: Žraloci a Kosatky (ZŠ Školní), Piraně a Dravci (ZŠ Oslavická), Lvi a Zebry (ZŠ Měřín), Buldoci (ZŠ Sokolovská), Trnuchy (ZŠ Křižanov) a Krokodýli (ZŠ Bory)

V Měřínské školní lize (MŠL, kategorie 4. – 5. třída) hráli:  Rejnoci a Medúzy (ZŠ Školní), Pumy (ZŠ Oslavická), Klokani a Vakovlci (ZŠ Měřín), Tygři (ZŠ Sokolovská), Surikaty (ZŠ Křižanov), Lasičky (ZŠ Mostiště) a Čipmánci (ZŠ Bory)

Při tomto počtu družstev jsme rozdělili školy do dvou turnajů. Čtyři až pět týmů v kategorii je ideální počet, aby děti měli dostatečný prostor si zahrát. Nerozhodovali výsledky, ale radost ze hry, pohybu a vstřelených branek. Nutno říct, že u nejmenších hráček a hráčů byla radost ze vstřelené branky obrovská.

Ve dvou turnajích bylo sehráno 24 utkání, kterých se zúčastnilo 130 dětí.

Poděkování patří hráčům a hráčkám mládežnických týmů oddílu házené TJ Sokol Velké Meziříčí a pracovníkům DDM Velké Meziříčí za zajištění organizace turnaje. Dále poděkování firmě POEX Velké Meziříčí, a.s. za pamlsky, které byli odměnou na doplnění energie pro všechny zúčastněným.

Autor: Ladislav Šidlo
Foto: Pavol Živčic
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla