Mladší žáci házené vítězně na domácím turnaji Ligy Vysočiny

5.12.2015, 11:48 // Rubrika: Sport
Mladší žáci házené vítězně na domácím turnaji Ligy Vysočiny - ZaostřenoVM.com
Foto: Jaroslav Hugo

V sobotu 28. Listopadu 2015 jsme pořádali další, v letošním roce již poslední, turnaj Ligy Vysočiny. Tentokrát naše družstva přivítala za soupeře družstvo z Chrudimi a oba celky Nového Veselí.

Hrálo se jako vždy. První poločas osmiminutová osobní obrana a druhý poločas klasická házená na 15 minut.
„A“ družstvo vyhrálo všechna svoje utkání. Konečně se nám podařilo porazit i Nové Veselí „A“, pro které to byla teprve první prohra v sezóně. Základem byla zlepšená osobní obrana, kterou jsme o branku vyhráli. Druhý poločas jsme stále udržovali jedno až dvoubrankové vedení, a i přes spousty neproměněných šancí jsme nakonec vedení uhájili a připsali si cenné vítězství. Ostatní zápasy jsme vyhráli vyšším rozdílem a mohli jsme tak vyzkoušet i různé herní varianty. Navíc tak všichni hráči dostali stejný prostor ve hře. Nejlépe si vedli již tradiční opory Vít Rohovský, Lukáš Dobejval a Milan Krejčí. Velké zlepšení ukázal Tomáš Kučera a Jakub Borkovec. Pochvalu si zaslouží všichni kluci. Zlepšení ve hře je jasným důkazem výborné tréninkové docházky.

„B“ družstvo si připsalo sice jen jednu výhru, přesto je nutné hráče pochválit. Velmi dobré utkání odehráli proti celku Chrudimi. Kluků bylo doslova plné hřiště a velmi dobrým pohybem nedali soupeři šanci, pomýšlet na dobrý výsledek. Zápas s Veselím „A“ nám naopak moc nevyšel. Soupeř nemilosrdně trestal každou naši chybu rychlým protiútokem a zaslouženě vyhrál. Souboj našich družstev si kluci užili, stejně jako na minulém turnaji a zápas přinesl spoustu pohledných akcí, tak i úsměvných momentů. V posledním utkání proti týmu Nové Veselí „B“ již kluci působili hodně unaveným dojmem a na soupeře nestačili. Velkým tahounem byl jako vždy Robin Koudela. Výborně hrál Tomáš Rosa a velkou dravost hlavně v útoku ukazoval Marek Požár, jemuž to zatím nepadá tam, kam bychom si všichni přáli. Na tom máme přes zimní přestávku čas zapracovat.

Turnaj nám ukázal, že dobrá tréninková docházka a přípravné zápasy ve Zruči nad Sázavou se na klucích podepsali zlepšeným herním výkonem. Chyby, které se v naší hře objevují se pokusíme v zimní přestávce odstranit a nadále bojovat o prvenství v lize Vysočiny mladších žáků.  Teď nás čeká do konce roku velmi kvalitně obsazený Mikulášský turnaj v Zubří. Několik kluků si ještě vyzkouší atmosféru v žákovské lize staršího žactva a potom již zasloužená vánoční přestávka. Klukům patří velké poděkování za celý podzim a těšíme se na další práci s nimi.

Výsledky:

  • Velké Meziříčí „A“ – Nové Veselí „A“ 11:10 (6:5)
  • Velké Meziříčí „A“ – Nové Veselí „B“ 21:6 (7:4)
  • Velké Meziříčí „A“ – Velké Meziříčí „B“ 16:7 (6:3)
  • Velké Meziříčí „A“ – Chrudim 17:3 (6:3)
  • Velké Meziříčí „B“ – Chrudim 9:5 (3:2)
  • Velké Meziříčí „B“ – Nové Veselí „A“ 3:24 (2:12)
  • Velké Meziříčí „B“ – Nové Veselí „B“ 7:16 (5:8)

Hráli: Velké Meziříčí „A“ – Dobejval Lukáš (13), Krejčí Milan (10), Kučera Tomáš (9), Mička Filip (7), Rohovský Vít (6), Dobrovolný Lukáš (4), Bíbr Tadeáš (4), Mach Jakub (4), Kuřátko Alex (4), Klapal Štěpán (2), Borkovec Jakub (2), Navrátil Radek (1).

Velké Meziříčí „B“ – Deraha Lukáš, Koudela Robin (9), Rosa Tomáš (9), Požár Marek (3), Horký Adam (2), Krejčí Jakub (1), Hlaváč František (1), Russ Jakub (1), Trifanov Matěj, Požár Jaroslav, Konvalinka Martin, Klíma Lukáš. Trenéři David Stoklasa, Pavol Živčic, Pavel Strašák, Petr Kaštan, Jiří Kaštan.

Tabulka po podzimní části Ligy Vysočiny mladších žáků

1. Sokol Nové Veselí „A“ 38 bodů
2. Sokol Velké Meziříčí „A“ 34 bodů
3. Jiskra Havlíčkův Brod 30 bodů
4. Sokol Nové Veselí „B“ 14 bodů
5. Sokol Chrudim 13 bodů
6. Sokol Velké Meziříčí „B“ 11 bodů
7. Kovofiniš Ledeč n. S. 0 bodů
Autor: David Stoklasa
Foto: Jaroslav Hugo
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla