Muži HHK oplatili Minervě porážku. Z Boskovic si dovezli plný počet bodů

4.12.2015, 21:56 // Rubrika: Sport
Muži HHK oplatili Minervě porážku. Z Boskovic si dovezli plný počet bodů - ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – čtvrtek 03.12.2015
SK Minerva Boskovice – HHK VM 4:7 (2:3, 2:2, 0:2)

Góly a asistence: 16. Matouš (Maksa), 17. Zvolánek (Hnilička, Popolanský), 30. Hnilička (Maksa), 33. Hnilička (Skácel, Matouš) – 3. Mašek (Pálka, Střecha F.), 8. Maštera (Dostál), 11. Dostál (Maštera, Šerý), 21. Šerý (Vlašín, Dostál), 24. Mašek (Burian, Roupec), 47. Střecha T., 55. Kudláček J. (Ambrož)
Sestava SK Minerva Boskovice: Chvátal (24. Vrba) – Surý, Honzek, Maksa, Dufek, Hruška, Theimer, Pelikán – Holub, Václavík, Skácel – Kroupa, Sekanina, Zvolánek – Hnilička, Popolanský, Kárný – Bednář, Matouš, Veselý
Sestava HHK Velké Meziříčí: Brož (Štourač) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian, Pálka, Chlubna – Střecha T., Dostál, Maštera – Krča, Kudláček J., Štěpánek – Roupec, Střecha F., Mašek
Rozhodčí: Bártek – Komínek, Kříž
Vyloučení: 8:8, navíc: Ambrož (HHK) 10 min. OT za nesportovní chování.
Využití: 0:3
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 38:36 (11:15, 13:13, 14:8)
Diváci: 80

V 15. kole KL zajíždělo „A“ mužstvo HHK do Boskovic, kde vyzvalo místní Minervu. A nutno dodat, že jí mělo co vracet. V prvním kole totiž boskovičtí hráči porazili náš tým 2:4. Ještě než náš tým odcestoval k čtvrtečnímu utkání, muselo vedení řešit několik omluvenek – z pracovních důvodů nemohli k utkání nastoupit hned šest hráčů základní sestavy. Proto se již dopředu řešil příchod adekvátních náhrad. Do branky nastoupil Honza Brož a útočné formace doplnili Tomáš Střecha a Vojtěch Maštera. Trenéři vzali do utkání i Lukáše Štěpánka, který se po vleklém pracovním úraze dostává do plné tréninkové zátěže.

Úvodních deset minut utkání jednoznačně patří našemu týmu. Obrovské nasazení, bojovnost a rychlé bruslení dělal našemu soupeři velký problém. K tomu přidali naši hráči i tolik potřebné góly. Na začátku 3 minuty se ujímáme vedení. Po přihrávce Filipa Střechy a Dalibora Pálky se prosazuje střelou z první Martin Mašek 0:1. Za minutu jsme mohli jít do dvoubrankového vedení. To se na domácí branku řítí Tomáš Střecha, kterého z pravé strany doplňuje Lukáš Dostál. Ten také dostává přesnou nahrávku. Bohužel na přesné zakončení chyběl potřebný kousek štěstí. To v 8 minutě již šance prvního útoku končí v domácí brance. Po přihrávce Lukáše Dostála střílí s první Vojta Maštera – 0:2. V desáté minutě hraje náš tým první přesilovku, kterou rychle využívá první pětka. Kolotoč přihrávek v útočném pásmu zakončuje gólem Lukáš Dostál. Asistenci si připsali Vojta Maštera a Kamil Šerý. Ve 12. minutě se dostávají do tlaku domácí, kteří hrají více jak půl minuty dvojnásobnou přesilovku. Šance, které si domácí vypracují, s velkou jistotou likviduje Honza Brož. V 16. minutě dávají domácí velmi spornou branku. Po nahození kotouče na naší branku, tečoval domácí hráč puk nad úrovní břevna branky. Po konzultaci hlavního rozhodčího s čárovými nakonec gól uznal. Toto rozhodnutí náš tým vyvedlo z rytmu, kterého dokázali domácí hráči využít a snížili na rozdíl jediného gólu. Tímto stavem také končí první třetina.

Druhá část začala stejně jako ta první. Po půl minutě od buly zvýšil náš tým na 2:4. Lukáše Dostála přihrál v útočném pásmu Petru Vlašínovi, který střelou z první vyslal projektil na Chvátala. Před brankou střelu tečoval Kamil Šerý. Po vhozeném buly se kotouč dostává do našeho obranného pásma, kde ho rychle rozehrál Pavel Ambrož na volného Michala Krču. K přesnému zakončení chyběl kousek štěstí. Kotouč skončit v síti nad tvrzeným sklem. Ve 24. minutě se druhým gólem v utkání prosadil Martin Mašek. Asistenci při pátém gólu si připsali Viktor Burian a Martin Roupec. Šanci dostat se znovu do utkání měli domácí, kteří v polovině utkání snížili dvěma góly na rozdíl jediné branky.

Třetí třetina začala velkým náporem domácích. Přesto naše naděje na vítězství držel výbornými zákroky Honza Brož. Domácí již 6x prověřili našeho golmana a po šesti odehraných minutách přišla teprve první střela na boskovického Vrbu. Druhá střela v téže minutě se ujala. Po levé straně ujel Tomáš Střecha a přesnou střelou pod víko dorazil domácí mužstvo – 4:6. Po tomto gólu si trenér Vondráček vzal oddechový čas a upozornil hráče na to, že je potřeba dobře hrát zezadu a hlavně nelítat za kotoučem jako „blázni“. Nutno podotknout, že si hráči trenérova slova vzali k srdci. Dobře bránili střední pásmo a domácí do vyložené šance nepustili. V 55. minutě dal stavu konečnou podobu Jirka Kudláček, který z ostrého úhlu střelou pod břevno nedal golmanovi domácích šanci – 4:7. V 57. minutě předvedl famózní zákrok Honza Brož. Po nepřehledné situaci před naší brankou dvakrát vyrazil kotouč před sebe, přesto se puk dostal za jeho záda. V poslední chvíli jej přikryl svoji lapačkou, téměř na brankové čáře.

Důležité utkání naši hráči zvládli. Z horkého boskovického ledu si odvezli všechny mistrovské body a po klopýtnutí Uherského Brodu se posunuli na pátou příčku tabulky KL.

Po dni odpočinku čeká náš tým další utkání. V sobotu přijede do Meziříčí rezervní tým břeclavských Lvů. Utkání začíná o půl šesté. Přijďte povzbudit naše hráče v boji o další body.

Ostatní výsledky patnáctého kola: Dynamiters Blansko – HC Štika Rosice 3:2, HC Uherské Hradiště – Hokej Uherský Ostroh 6:9, HC Lvi Břeclav – HC Spartak Uherský Brod 4:5SN, HK Kroměříž – HC Spartak Velká Bíteš 2:4.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 12.2015   HHK Velké Meziříčí – HC Lvi Břeclav, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)