1.12.2015, 22:31 // Rubrika: Sport
První mužstvo HHK deklasovalo Kroměříž - ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – sobota 28.11.2015
HHK VM : HK Kroměříž 7:2 (1:0, 4:0, 2:2)

Góly a asistence: 17. Dostál (Vlašín, Křenek), 23. Dostál (Křenek, Mašek), 25. Krča (Bula, Pejchal), 28. Křenek (Dostál, Sobotka), 39. Dostál (Vlašín, Křenek), 42. Bula (Krča, Ambrož), 44. Křenek (Dostál, Sobotka) – 60. Merta (Paksi, Ditrich), 60. Murín (Ditrich, Gazda)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (od 35. minuty Juda J.) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian, Vondráček, Chlubna – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Roupec, Střecha, Mašek
Sestava HK Kroměříž: Svoboda – Vávra, Šťastný, Strojil, Paksi, Jergl, Jelínek, Stejskal, Gazda, Merta, Křemeček, Murín, Brada, Ditrich
Rozhodčí: Skopal – Ludvík, Nechvátal
Vyloučení: 3:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 40:21 (8:6, 17:3, 15:12)
Diváci: 173

Ve 14. kole dorazilo do Meziříčí mužstvo HK Kroměříž, které v prvním kole KL náš tým porazil 1:4 a vyloupil tak nedobytnou kroměřížskou tvrz. Navázat na úspěch z prvního kola chtěl samozřejmě i náš tým. Hosté na Vysočinu dorazili pouze s jedním brankářem a třinácti hráči do pole.

Od úvodního buly se náš tým zakousl do soupeře, dobře bruslil, výborně napadal rozehrávku soupeře už v jejich obraném pásmu. Soupeř měl se stylem hry našeho týmu značné problémy. Nedokázal si vytvořit souvislejší tlak. Přestože měli naši hráči územní převahu, poprvé kapituloval golman hostí až v 17. minutě. Po přihrávce Davida Křenka a Petra Vlašína prostřelil nad betonem Svobodu – 1:0.

Ve druhé třetině viděl meziříčský fanoušek drtivou převahu našeho mužstva, kterou dokázal zužitkovat čtyřmi vstřelenými góly. Nejprve ve 23. minutě zvýšil náskok HHK Lukáš Dostál, kterému nahrávali David Křenek a Martin Mašek. Ve 24. minutě hrál náš tým jednu z mnoha přesilových her, kterou dokázal po necelé minutě drtivého tlaku, v útočném pásmu, zužitkovat. Autorem třetího gólu byl Michal Krča. Asistenci si připsali Honza Bula a Martin Pejchal. Po tomto gólu si musel hostující trenér Bečka vzít oddechový čas. Herní pohodu našemu mužstvu však nedokázal vzít. Naše mužstvo hostující tým doslova drtilo. Z toho pramenily další přesilové hry. Tu následující hru v početní výhodě, po nádherné kombinaci v útočném pásmu, využil David Křenek – 4:0. Ve 35. minutě vystřídal trenér Vondráček Jirku Štourače, který si připsal za více jak půl utkání osm zákroků. Do domácí branky se postavil Jarda Juda, který si ve zbytku druhé třetiny připsal pouze jediný zákrok. V samotném závěru druhého dějství se do útočného pásma dostal po přihrávce Davida Křenka Petr Vlašín. Ten zpětnou přihrávkou naservíroval kotouč mezi kruhy Lukáši Dostálovi, který střelou z první nedal golmanovi hostí šanci – 5:0.

Vstup do závěrečné třetiny opět vyšel našemu týmu na výbornou. Běžela 42. minuta a Svoboda lovil z branky kotouč opět. Autorem gólu byl Honza Bula, asistenci si připsali Michal Krča a Pavel Ambrož – 6:0. O dvě minuty později opět řádila první útočná formace HHK. Po přihrávce Lukáše Sobotky a Lukáše Dostála překonal nešťastného golmana v kroměřížské brance David Křenek – 7:0. Od poloviny třetí třetiny se do šancí začal dostávat i hostující tým. Z jedné příležitosti nastřelili hosté spojnici brankové konstrukce. Do další šance se dostal hostující útočník Stejskal, kterého v poslední chvíli nedovoleně bránil Luboš Chlubna. Hlavní rozhodčí Skopal nařídil trestné střílení, které faulovaný hráč neproměnil. V poslední minutě utkání překonal Jardu Judu v brance Merta. O 11 vteřin později upravil na konečných 7:2 kroměřížský Murín.

V tomto týdnu čekají náš tým dvě mistrovská utkání. Nejprve zajíždí ve čtvrtek do Boskovic a v sobotu se opět představí domácímu publiku. Soupeřem našemu družstvu bude tým Břeclavi.

Ostatní výsledky čtrnáctého kola: HC Štika Rosice – HC Spartak Velká Bíteš 5:6, HC Spartak Uherský Brod – SK Minerva Boskovice 3:2, Dynamiters Blansko HK – HC Uherské Hradiště 5:1, Hokej Uherský Ostroh – HC Lvi Břeclav 7:5.

Program mužů na tento týden:

• Čtvrtek 12.2015   SK Minerva Boskovice – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Boskovice)
  • Sobota 12.2015   HHK Velké Meziříčí – HC Lvi Břeclav, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)