Starší žáci si zahrají o mistra ČR

30.11.2015, 05:00 // Rubrika: Sport
Starší žáci si zahrají o mistra ČR - ZaostřenoVM.com

V neděli 29. listopadu odcestovali starší žáci na kvalifikační turnaj o žákovskou ligu do pražských Vršovic. Cíl byl jasný a to postup. Z pětičlenné skupiny postupovali první tři družstva, bylo tady nutné minimálně dva zápasy vyhrát. Do kvalifikačních turnajů o žákovskou ligu jdou druhá nejlepší družstva ze svých krajů, která si nezajistila přímou účast v soutěži a tak se dala očekávat těžká střetnutí.

V prvním utkáni jsme se utkali s družstvem Sokol Šťáhlavy. Kluci nastoupili koncentrovaně a hráli velmi dobře v útočné fázi. V obraně jsme již tak úspěšní nebyli i přesto jsme si udržovali mírné vedení. V závěru jsme soupeři odskočili na pět branek a utkáni dovedli k vítězství 29:25. V druhém utkáni jsme přehráli České Budějovice 24:20. Od úvodních minut jsme byli lepším týmem, na hřišti se postupně prostřídali všichni hráči a podíleli se na vítězství.

Ve třetím utkáni s Náchodem jsme po cele utkáni tahali za kratší konec. Trápila nás koncovka a soupeři jsme podlehli 22:28. V posledním utkáni, proti domácím Vršovicím, jsme již neměli mnoho sil. V některých pasážích jsme hráli pohlednou házenou, bohužel bez brankového efektu a soupeř nás trestal rychlými brejky. Soupeři jsme nakonec podlehli 13:26.

Turnaj byl velmi vyrovnaný a o našem postupu ze třetího místa rozhodlo vzájemné utkání se Šťáhlavy. Kluci podali kolektivní výkon především v prvních dvou utkáních. V druhých dvou utkáních jsme mohli podat lepší výkony. Stabilní výkony opět podával v brance Roman Juhoš. Týmu pomohli také věkové mladší žáci, kteří svojí bojovností dobře doplnili družstvo. Střelecky tým táhl Petr Kavka s Vojtou Svobodou. Bojovným výkonem přinesl svůj příspěvek týmu Jakub Benda.

Turnaj nám ukázal, jaká bude kvalita žákovské ligy, která bude ještě o stupeň výš a na co se budeme muset zaměřit, abychom mezi nejlepšími 25 týmy v republice hráli důstojnou roli.

V žákovské lize postupně odehrajeme šest turnajů, ve kterých se postupně utkáme s ostatními dvaceti čtyřmi účastníky. Celek, který posbírá nejvíce bodů, v těchto turnajích se stane Mistr ČR v kategorii staršího žactva. První turnaj již startuje o víkendu 12.-13. prosince.

Sestava a branky: Roman Juhoš – Kavka Petr (21), Svoboda Vojtěch (20), Štěpán Fiala (12), Jakub Benda (12), Jan Hnízdil (11), Dominik Šroler (6), Alex Cerkal (3), Lukáš Dobejval (1), Milan Krejčí (1), Jakub Mach, Jakub Russ, trenéři Ladislav Šidlo a Petr Kavka.

Pořadí turnaje: 1. TJ Náchod 6b, 2. Sokol Vršovice 6b, 3. TJ Sokol Velké Meziříčí 4b, 4. Sokol Šťáhlavy 4b, 5. TJ Lokomotiva České Budějovice 0b

Autor: Ladislav Šidlo – házená VM
Foto: neznámí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla