HHK v derby prohrál. Velká Bíteš udržela domácí neporazitelnost

23.11.2015, 20:20 // Rubrika: Sport

Mistrovské utkání – sobota 21.11.2015
HC Spartak Velká Bíteš – HHK VM 6:2 (3:0, 0:1, 3:1)

Góly a asistence: 3. Pospíšil M. (Buďa, Pospíšil P.), 15. Žalud (Štěpánek), 19. Touška J. (Touška M., Petrčka), 46. Petrčka (Touška J.), 50. Kožár (Vojáček, Pospíšil M.), 58. Petrčka (Touška J.) – 24. Dostál (Sobotka, Vlašín), 59. Krča (Střecha, Burian)
Sestava HC Spartak Velká Bíteš: Alexa (Loukota) – Žalud, Touška J., Vojáček, Šidák, Trnka, Kožár, Pospíšil M., Štěpánek, Petrčka, Buďa, Grmela, Touška M., Pospíšil P., Novák
Sestava HHK Velké Meziříčí: Wolf (Štourač) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Kučera, Pálka, Vondráček – Roupec, Dostál, Sobotka – Krča, Pejchal, Kudláček – Burian, Střecha F., Mašek – Chlubna
Rozhodčí: Kohoutek – Bernard, Sofka
Vyloučení: 3:3
Využití: 2:1
V oslabení: 0:0
Střely: 38:16 (16:4, 11:4, 11:8)
Diváci: 110

Ve třináctém kole krajské ligy na sebe narazili v okresním derby týmy Velké Bíteše a HHK VM. V prvním vzájemném měření sil se dařilo lépe našemu mužstvo a tak se dalo očekávat, že si tentokrát domácí Bíteš bude chtít vzít všechny mistrovské body.

Od první minuty měli domácí herní převahu, kterou dokázali zužitkovat při přesilových hrách a tím odskočili na rozdíl dvou gólů. V závěru první části přidali domácí ještě jeden gól a do šaten odcházel náš tým s mankem tří branek.

Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Domácí byli opět o krůček ke kotouči blíž. Přesto se našim hráčům podařilo z minima vydolovat maximum. Ve 24. minutě střelil gól Lukáš Dostál, kterému nahrávali Petr Vlašín a Lukáš Sobotka. Do konce prostředního dějství již gól nepadl i díky velmi dobrému výkonu našeho golmana Adama Wolfa.

Třetí perioda přinesla tři góly do naší sítě. Konečnou podobu výsledku dal v 59 minutě Michal Krča, který upravil na konečných 6:2 pro domácí Spartak. Asistence si připsali Viktor Burian a Filip Střecha.

Derby tak jednoznačně vyznělo pro domácí. Naši hráči se z porážky musí rychle oklepat. Již v sobotu na domácím ledě je opět čeká velmi silný soupeř – tým Kroměříže.

Ostatní výsledky třináctého kola: HC Uherské Hradiště – HC Štika Rosice 3:2, HC Lvi Břeclav – Dynamiters Blansko HK 2:3SN, SK Minerva Boskovice – HC Uherský Ostroh 8:6, HK Kroměříž – HC Spartak Uherský Brod 6:2.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 28.11.2015   HHK Velké Meziříčí – HK Kroměříž, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)