Mladší žáci na turnaji v Novém Veselí

11.11.2015, 16:10 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com - Mladší žáci na turnaji v Novém Veselí

V neděli 8.11.2015 se mladší žáci házené zúčastnili dalšího z turnajů Ligy Vysočiny. Tentokrát se hrálo v Novém Veselí. Za soupeře jsme měli oba týmy Nového Veselí a celek Havlíčkova Brodu. Hrála se jako vždy první poločas osmiminutová osobní obrana a druhý poločas klasická házená na 15.minut.

„A“ tým se nejprve utkal s celkem Havlíčkova Brodu se kterým si po dobrém kolektivním výkonu poradil 13:8. V dalším utkání jsme narazili, a to doslova, na vedoucí celek Ligy Vysočiny Nové Veselí „A“. V prvním poločase při osobní obraně jsme byli až příliš zaskočeni důrazným bráněním a dobrým pohybem domácích, kteří nám téměř nic nedovolili. A když už jsme se dostali do dobré šance, trestuhodně jsme selhali v koncovce. Poločas tak vyhrál zaslouženě soupeř a světelné tabuli svítilo hrozivých 0:6. Do druhého poločasu nastoupil náš celek jako vyměněn. V bráně se rozchytal Víťa Rohovský, v útoku se dařilo dohrávat do pivota na Milana Krejčího, individuálně se prosazoval Lukáš Dobejval, na obraně si kluci plnili to co měli a obraz hry na hřišti se úplně otočil. Bohužel manko z osobní obrany již bylo tak velké, že přes veškeré úsilí se nám podařilo pouze snížit na konečných 9:10. Ve třetím zápase jsme nastoupili proti „B“ týmu Nového Veselí. Po hodně špatném prvním poločase se výkon přeci jen zlepšil a zejména díky dobré hře Lukáše Dobejvala a Milana Krejčího jsme nakonec pohodlně zvítězili 12:7. V posledním zápase se střetli oba naše týmy. Prostor na hřišti dostali všichni hráči stejný. V hodně uvolněné a přátelské atmosféře zvítězil „A“tým 17:6.
Na turnaji se nejvíce dařilo Víťovi Rohovskému, Milanu Krejčímu, Lukáši Dobejvalovi a Tadeáši Bíbrovi.

„B“ tým tentokrát sice nezískal ani bod, ale je důležité, že si všichni hráči dostatečně zahráli a i proti věkově starším klukům neustále chtěli hrát a většina si zápasy užívala. Nejlepší utkání odehráli kluci proti „B“ týmu Nového Veselí. Jen velké množství neproměněných šancí, včetně dvou sedmimetrových hodů, je připravilo o ještě lepší výsledek a možná i o nějaký ten bod do tabulky.

Nejvíce se dařilo Lukáši Derahovi, Lukáši Dobrovolnému, Robinu Koudelovi a Fandovi Hlaváčovi.
Turnaj se ale celkově vyvedl, bylo vidět opět zlepšení, v tréninku se zaměříme více na osobní obranu a zpracování míče. Jen proti soupeřům jako je Nové Veselí, pokud je budeme chtít porážet, musíme předvést více. U některých kluků je znát menší sebevědomí, a zatím nedokáží přenést do zápasů to, co je zdobí na tréninku. Snad nám k tomu pomůže přípravný turnaj ve Zruči nad Sázavou, kam jsme přihlásili obě družstva a zároveň tím vyplníme zápasové volno. Další turnaj Ligy Vysočiny odehrajeme u nás ve Velkém Meziříčí 28. listopadu 2015.