První mužstvo HHK těsně prohrálo v Uherském Ostrohu

9.11.2015, 17:42 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – neděle 08.11.2015
Hokej Uherský Ostroh – HHK VM 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistence: 26. Míka (Rauš, Stránský), 58. Míka (Rapant) – 29. Sobotka (Burian)
Sestava Hokej Uherský Ostroh: Šivel (Luner) – Nevídal, Heča, Červínek, Rapant, Kučera R., Zahradný, Maršálek – Antonovič, Míka, Neuwirth, Galuška L., Galuška V., Ťok, Rauš, Beneš, Kučera M., Šlapák
Sestava HHK Velké Meziříčí: Brož (Wolf) – Vlašín, Šerý, Burian, Ambrož, Pálka, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, Střecha T., Pejchal, Mašek, Kudláček, Střecha F., Roupec
Rozhodčí: Blaha – Kučera, Hübl
Vyloučení: 6:5
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Střely: 33:27 (9:13, 12:8, 12:6)
Diváci: 345

V neděli zajíždělo první mužstvo HHK do Uherského Ostrohu. Trenéři mohli do utkání počítat s téměř kompletním kádrem, který doplnil golman Honza Brož a útočník Tomáš Střecha.

Od úvodního buly se hrál hokej s velkým nasazením na obou stranách, který oba dnešní soupeři okořenili celou řadou tvrdých zákroků. K tomu na obou stranách výborně chytali oba gólmani. A tak početná ostrožská kulisa čekala na gól v první třetině marně. Po 20 odehraných minutách svítil na světelné tabuli stav 0:0.

Ve druhé třetině se konečně diváci dočkali tížených gólů. Ve 24. minutě hrál náš tým v oslabení. Domácí se usadili v našem obraném pásmu a několikrát nebezpečně vystřelili na naši branku. V té ale čaroval Honza Brož. V samotném závěru přesilovky domácích se z levé strany dostal před branku domácí Míka a střelou pod horní tyčku otevřel skóre utkání – 1:0. O tři minuty poté bylo vyrovnáno. Z hloubi obranného pásma našel přesnou přihrávkou na útočné modré Viktor Burian Lukáše Sobotku, který si blafákem položil domácího brankáře a svižnou střelou vyrovnal – 1:1. Tímto stavem skončila druhá třetina.

Třetí dějství začalo velkým náporem domácích, kteří ostřelovali naši svatyni. Po jedné ze střel se ozvala spojnice naší branky. Ve 46. minutě se v oslabení dostal do samostatného nájezdu domácí hráč, kterého fantastickým zákrokem vychytal Honza Brož.

51. minuta přinesla hodně emocí na naší střídačku, poté co Tomáš Střecha v samostatném nájezdu překonal domácího golmana. Bohužel žádný z rozhodčích nestačil velké rychlosti, tak aby měl přehled o tom, kde kotouč v pravém horním růžku domácí branky skončil. Po poradě hlavního rozhodčího s čárovými gól neuznal. V končící 58. minutě domácí vstřelili vítězný gól, na který nás tým přes power play v samotném závěru nedokázal odpovědět. Domácí si připisují v sezoně i druhé vítězství, i když s velkým přispěním „pruhovaných“ na ledě.

Naše mužstvo předvedlo jeden z nejlepších výkonů v této sezoně. V dalším utkání se náš tým představí na domácím ledě, kde v sobotu vyzve HC Spartak Uherský Brod.

Ostatní výsledky desátého kola: HC Uherské Hradiště – HK Kroměříž 7:11, Dynamiters Blansko HK – HC Spartak Velká Bíteš 2:4, HC Lvi Břeclav – SK Minerva Boskovice 3:1, HC Štika Rosice – HC Spartak Uherský Brod 2:3.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 11.2015   HHK Velké Meziříčí – HC Spartak Uherský Brod, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)