Házenkářky těsně prohrály s leadrem soutěže

ZaostřenoVM.com

Sobota – 7. listopadu 2015
1. liga žen – 7. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HC Zlín B 26:28 (13:15)

V sedmém kole jsme na naší palubovce přivítaly leadra soutěže, Zlín B. Záloha interligového družstva v soutěži ani jednou neprohrála a všechny soupeře porážela jednoznačným rozdílem. Soupeřkám jsme nechtěly nechat vítězství jen tak lacino, ale nakonec se přece jen radovaly z plného zisku bodů.

Celý zápas se hrál v poměrně vysokém tempu a diváci mohli vidět několik pohledných akcí, jak na straně domácích, tak i hostů. Na začátku zápasu jasně dominoval soupeř. Naše obrana nedokázala správně přebírat hráče a postupně jsme prohrávaly až čtyřbrankovým rozdílem. Naštěstí několik proměněných střel vlilo holkám optimismus do žil, a obraz hry z naší strany se postupně zlepšoval. Obrana začala lépe fungovat a postupně se zvedla i střelecká úspěšnost. Bohužel soupeř byl stále dvě branky před námi, a proto po poločase svítilo na ukazateli skóre 13:15.

Vstup do druhého poločasu se povedl a rychle jsme dokázaly utkání vyrovnat (4. minuta 16:16). Hrála se rychlá a pohledná házená. Našim holkám nebylo moc toho co vytknout. Herní projev byl srovnatelný se soupeřovým. Velkým rozdílem ovšem byla koncovka, která nás v posledních zápasech velice trápí. A bohužel ani tento zápas nebyl výjimkou. Brankařka hostí po celý zápas podávala nadprůměrný výkon, a tak si se střeleckými pokusy našich hráček dovedla poradit. I přes vyrovnaný druhý poločas jsme tak prohrály o dvě branky 26:28.

V tomto zápase holky podaly dobrý výkon, který bohužel nebyl korunován ziskem bodů. Na naší palubovce se nám poslední dobou moc nedaří, když nás dokázal porazit tým Havlíčkova Brodu (23:26), Plzně (27:29) a nyní i Zlína. Na druhou stranu na venkovních hřištích jsme stoprocentní, což jsme potvrdily ve středu 28. října na palubovce pražských Vršovic, kdy holky vyhrály poměrem 25:32.

Nezbývá nám než zlepšit střelbu a pokusit se zbývající dva domácí zápasy vyhrát. V sobotu 14. listopadu přivítáme soupeře z Mostu, který v soutěži zatím nebodoval. A o týden později Jindřichův Hradec, který získal dva body.

7m hody 4/6:5/8, vyloučení 2:3, diváků 108

Sled branek: 1:3, 3:5, 4:8, 8:10, 10:12, 13:15, 16:16, 18:19, 21:22, 23:25, 24:26, 26:28

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jana Šidlová – Iva Závišková (8/2), Hana Kratochvílová (6/2), Kateřina Hegrová (4), Kateřina Studená (3), Jarmila Chromá (1), Hana Hublová (1), Lucie Zbožínková (1), Jitka Plachetská (1), Renata Škrdlová (1), Michaela Homolová, trenér Radka Matušíková, vedoucí družstva Ing. Stanislav Tvarůžek