FC Velké Meziříčí – FK Mohelnice

9.11.2015, 17:09 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

FC Velké Meziříčí – FK Mohelnice 0:1 (0:0)

Střelci: 78. Hapal
Rozhodčí: Nejezchleb, Dohnálek, Možíš
FC VM – Invald – Vyskočil, Mucha P., Šimáček, Krejčí – Dolejš, Smejkal, Berka, Šuta (81. Kratochvíl), Demeter – Simr na lavičce Mucha Z, Pokorný, Dufek a Simandl, trenér Smejkal
FK Mohelnice – Hora – Seibert, Kuba, Kopa (74. Soukup), Fiala, Fišar, Hapal (82. Olejník), Heidenreich, Bača, Weinlich, Vokoun (60. Bzirský) na lavičce Kovář a Večeř, trenér Sedláček
ŽK: Fišar, Soukup
ČK:
Diváci: 405
Nejlepší hráči: Bača, Berka, Seibert

Do utkání lépe vstoupili hosté, byli důrazní v osobních soubojích, hýřili pohybem a vysoko aktivně presovali domácí tým. Ten byl jen stínem toho, co jej zdobilo v podzimních domácích utkáních. Již v 1. min zahrozili hosté z přímého kopu, Honza Šimáček míč odvrátil do bezpečí. Ve 2. min se protáhl do vápna Bača, našel na hranici vápna volného Fišara, ten však mířil vysoko nad domácí bránu. V 6. min centroval Vokoun, míč se od Vyskočila odrazil ke Kopovi, ten v dobré pozici přestřelil. V 8. min se po centru Heidenreicha a přiklepnutí Hapala, snažil o uvolnění Bača, ale domácí obránci ho zastavili. V 9. min vystřelil z hranice vápna Jarda Krejčí, ale jeho střela postrádala přesnost. V 10. min našel Radim Šuta naběhnutého Petra Dolejše, jeho centr odvrátili hosté na rohový kop. V 17. min vystřelil na druhé straně nebezpečně Bača, ale i jeho střele chyběla přesnost. Ve 24. min zahrál Robin Demeter přímý kop z 25-ti metrů na zadní tyč, nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl. Ve 27. min rozehrál přímý kop Bača, Roman Invald jeho centr vyrazil do bezpečí. V 28. min unikl po křídle Petr Dolejš, před bránou hledal nabíhající spoluhráče, ale ani Pavel Simr, ani Eda Smejkal, na míč nedoskočili. Z následného rohového kopu Robina Demetera bránu těsně minul Patrik Mucha. Ve 30. min se dostal k zakončení Hapal, trefil jen domácí obránce. Ve 31. min hledal Pavel Simr za obranou Petra Dolejše, golman Hora včasným vyběhnutím šanci zmařil. Ve 32. min se dostal ve vápně k zakončení Petr Dolejš, jeho tvrdou střelu z úhlu vyrazil Hora před sebe, dorážka Pavla Simra trefila jen obránce. Ve 36. min zahrál Weinlich přímý volný kop, bránu domácích těsně minul. Ve 44. min pronikl středem přes 5 domácích Bača, jeho tvrdou křižní střelu vyrazil Roman Invald před bránu, dobíhající tísněný Hapal odkrytou bránu netrefil. A tak do kabin odcházeli spokojenější hosté, kteří toho domácím moc nepovolili a sami si připravili několik slibných situací.

Druhý poločas přinesl hodně bojovnosti, osobních soubojů ale moc fotbalové krásy nepřinesl. Domácí se snažili zvýšeným důrazem o tlak, ale končili většinou na pozorné obrany Mohelnice, nebo na vlastní nepřesnosti. Ve 49. min po odvráceném přímém kopu našel Lukáš Berka naběhnutého Petra Dolejše, ten však nikoho ze spoluhráčů před nenašel. V 51. min domácím zatrnulo, Roman Invald vyběhl před pokutové území, ale odkopem trefil soupeře, míč se odrazil před domácí bránu, ale Hapalovi v zakončení do prázdné brány zabránil Jarda Krejčí. V 54. min našel Radim Šuta za obranou Robina Demetera, jeho ostrý centr postrádal přesnost. V 55. min zahrál Petr Dolejš přímý kop na Honzu Šimáčka, ten se však ve vápně uvolnit a zakončit nedokázal. V 72. min zahrál přímý volný kop na zadní tyč Robin Demeter, Eda Smejkal na míč však nedosáhl a ten těsně minul zadní tyč. V 73. min zahrál rohový kop Baša, ve vápně našel Heidenreicha, ten hlavou trefil jen Robina Demetera. V 78. min hosté podnikli rychlý protiútok, centr do vápna našel Hapala, který vyhrál souboj s Romanem Vyskočilem a hlavou dopravil míč do domácí brány 0:1. To byla pro domácí hráče sprcha. I když se snažili o změnu výsledku, pozorná obrana hostů jim toho moc nedovolila, a když v 89. min střela Edy Smejkala z hranice vápna těsně minula tyč brány hostů, bylo o výsledku utkání rozhodnuto.

Vyjádření trenéra Smejkala: Těžko se mi dnes hovoří, v prvním poločase jsme hráli bez potřebného nasazení, aktivního pohybu bez míče a důrazu v osobních soubojích. Ve druhém poločase jsme hru vyrovnali, ale chyběla herní kvalita, abychom si připravili brankové příležitosti. Nejvíc mně mrzí že dnes našim hráčům chybělo srdíčko a hlad po úspěchu.

Autor: Jaroslav Mynář
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla