2.11.2015, 18:20 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – sobota 31.10.2015

Dynamiters Blansko HK – HHK VM 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly a asistence: 39. Jakubec (Němec P.) – 8. Křenek (Vlašín, Dostál), 22. Bula (trestné střílení), 24. Bula (Krča), 25. Střecha (Mašek, Roupec)
Sestava Dynamiters Blansko HK: Vlach (Šenk) – Antoňů, Němec Z., Sedláček, Stejskal, Němec P., Kocman, Kuběna, Kazda, Stejskal, Jílek, Bažant, Grünwald, Vystrčil, Antal, Jakubec, Zukal
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač – Vlašín, Šerý, Burian, Ambrož, Pálka, Chlubna – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Mašek, Střecha, Roupec
Rozhodčí: Valentík – Čelechovský, Zapletal
Vyloučení: 2:4
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Střely: 28:22 (6:8, 12:10, 10:4)
Diváci: 90

V devátém kole krajské ligy zajížděl první tým do Blanska. Od úvodního buly měl náš tým více ze hry a dostával se do vyložených šancí před domácí svatyní. V první třetině skončila gólem pouze jediná střela. Za to byla ukázková. V končící 8 minutě se na mezi kruhy dostal Petr Vlašín, který přenechal kotouč najíždějícímu Davidovi Křenkovi. Ten nechytatelnou střelou pod víko nedal domácímu golmanovi šanci – 0:1. V 9 minutě mohl náš tým vest již o dva góly. Po nádherném pasu z hlouby obranného pásma nahrál Pavel Ambrož Michalovi Krčovi, který samostatný nájezd neproměnil. Následné oslabení náš tým ubránil a tak první třetina skončila jednobrankovým vedením.

Vstup do 2 třetiny vyšel našemu týmu parádně. Nejprve na začátku 22. minuty poslal do brejku Michal Krča Honzu Bulu. Toho těsně před zakončením hákoval domácí obránce Zdeněk Němec. Hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, které Honza Bula chladnokrevně proměnil – 0:2. O dvě minuty již padl gól při hře. Po přihrávce Michala Krči se podruhé v utkání radoval Honza Bula – 0:3. Nevídaný vstup do druhé časti, pečetil ve 25. minutě, třetí útok. Po dokonalém rozebrání blanenské čtveřice, v početní výhodě, nedal šanci golmanovi Filip Střecha. Asistenci si připsali Martin Mašek a Jirka Roupec. V samotném závěru druhé třetiny snížili domácí na 1:3.

Ve třetí třetině si naši hráči výsledek pohlídali a zaslouženě si z Blanska odvezli velmi cenné tři body.

V dalším kole zajíždí náš tým do Uherského Ostrohu, kde bude chtít odčinit porážku z prvního kola. Utkání se hraje v neděli od 17 hodin.

Ostatní výsledky devátého kola: HC Uherské Hradiště – HC Spartak Velká Bíteš 4:6, SK Minerva Boskovice – HC Štika Rosice 1:3, HC Lvi Břeclav – HK Kroměříž 5:6, Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Uherský Brod 5:3.

Program mužů na tento týden:
Neděle   07.11.2015 – Hokej Uherský Ostroh – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Uherský Ostroh)