Požár skladu pyrotechniky ve Žďáře nad Sázavou

2.11.2015, 17:06 // Rubrika: Zprávy
ZaostřenoVM.com

V 11,15 hod jsme na lince tísňového volání 112 přijali oznámení o požáru skladu na ulici Vnitřní ve Žďáře nad Sázavou.

Na místo události operační důstojník Krajského operačního a informačního střediska HZS Kraje Vysočina vyslal žďárské profesionální a dobrovolné hasiče s pěti cisternovými automobilovými stříkačkami. Podle prvotních informací se má jednat o sklad se zábavní pyrotechnikou

Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Při požáru se zranila jedna osoba. Místo události hasiči společně s policisty uzavřeli a evakuovali přilehlý hostinec.

12,30 hod: Likvidace požáru skladu pyrotechniky nadále pokračuje. Kromě hašení se hasiči zaměřili na ochranu okolí a brání několika vodními proudy rozšíření plamenů na další část skladu a přilehlé objekty. Ze skladu se neustále ozývají výbuchy pyrotechniky. Z hostince a přilehlých budov jsme evakuovali deset lidí. Okolí místa události je uzavřeno, v místě  je výrazně omezená doprava.

13,00 hod: Před jednou hodinou odpoledne se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu. Na místo události si velitel zásahu vyžádal policejního pyrotechnika, který před pár okamžiky prohlásil místo za bezpečné. Hasiči odvětrávají prostory skladu za pomoci přirozené a přetlakové ventilace. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo ze zasahujících hasičů zraněn. Ve Žďáře nad Sázavou hořel sklad pyrotechniky, avšak na jiném místě, už v květnu roku 2012. Plameny tehdy za sebou zanechaly majetkovou škodu ve výši 800 tisíc korun.

13,30 hod: Požár se hasičům podařilo krátce po třinácté hodině odpoledne uhasit. K úplné likvidaci požáru tak došlo po dvou hodinách od ohlášení na linku tísňového volání. Na místě v tuto chvíli intenzivně pracují naši vyšetřovatelé, kteří zjišťují příčinu vzniku požáru. Majetková škoda vzniklá požárem nebyla dosud vyčíslena.

Krátké video přímo z místa, můžete najít zde.

Autor: kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla