Minižáci zlatí a přípravka stříbrná na mistrovství republiky Sokolských přeborů

2.11.2015, 05:59 // Rubrika: Sport

Ve středu 28. 10. 2015 se konaly ve sportovní hale ve Velkém Meziříčí celorepublikové Sokolské přebory v miniházené, kde nás reprezentovali kluci, kteří patří pod místní Dům dětí a mládeže. V kategorii přípravky, po odhlášení dvou družstev, startovaly jen čtyři týmy. V minižácích se představilo celkem osm mužstev. Hrací doba v obou kategoriích byla 2×10 minut.

Minižáci:

Ve čtyřčlenné základní skupině jsme nejprve porazili Chrudim (27:10), Juliánov (27:13) a Luhačovice (17:11). V semifinále jsme se střetli s celkem z Poruby. Utkání bylo hodně vyrovnané, koncovku zápasu lépe zvládl náš tým, vyhráli jsme 18:16 a postoupili jsme do finále.

V něm jsme narazili na celek Prostějova. První poločas nám herně vůbec nevyšel, po právu jsme prohrávali o čtyři branky. V druhém poločase bránil výborně nejlepšího hráče Prostějova Pavel Kotouček a důležité branky si připisoval Robin Koudela a Filip Čížek. Postupně jsme náskok ukrajovali a minutu před koncem jsme se dostali do jednobrankového vedení, které jsme nakonec udrželi. Po závěrečném hvizdu vypukla u domácího celku obrovská radost a euforie z celkového vítězství v turnaji.

Celý turnaj se klukům velice povedl. V brance podávali dobré výkony Tom Kučera a Kuba Uchytil. Dobrou formu potvrdili Robin Koudela, Filip a Adam Čížkovi a František Hlaváč. Výborně pracovali i kluci z lavičky, i když v posledních dvou zápasech bohužel nedostávali moc prostoru. Ale je jedno, kdo dal kolik branek, hlavní je, že kluci působili jako tým, zlatý vítězný tým.

Sestava a branky: Tomáš Kučera (1), Jakub Uchytil (7) – Robin Koudela (40), Filip Čížek (34), Adam Čížek (13), František Hlaváč (6), Bradáč Vojtěch (2), Pavel Kotouček (2), Jiří Winterling

Přípravka:

První zápas jsme odehráli proti týmu z Nového Veselí, který jsme poprvé v nové sezóně a nové sestavě porazili (20:13). Kluci měli velkou radost a se získaným sebevědomím šli zodpovědně do dalšího zápasu. Velkou zásluhu z druhého vítězství s družstvem z Písku (24:14) přičítáme Martinu  Dobejvalovi, který téměř celých 20 minut bránil nejlepší hráčku soupeře. V bráně tým podržel Marek Uchytil a střelecky se prosadil Adam Jaša. Zápas s Ostravou byl už nad naše síly. Konec poločasu jsme ještě dotáhli na remízu 10:10, ale na celkově vyspělejší tým naši benjamínci nestačili (13:20). V tomto zápase se střelecky prosazoval nejzkušenější hráč týmu Martin Dobejval.

Pro kluky byl tento turnaj velmi cennou zkušeností a druhé místo velkým úspěchem. Nováčci snaživě pomáhali zkušenějším hráčům a výsledek se dostavil.

Sestava a branky: Marek Uchytil (1), Michal Badalík – Adam Jaša (30), Martin Dobejval (26), Ondřej Trifanov(1),  Lukáš Trifanov, Jakub Chalupa, Vítek Smejkal

Trenéři: Petr Kaštan, Vlaďka Horáková

Autor: Petr Kaštan a Vlaďka Horáková