FC Velké Meziříčí – HFK Třebíč

2.11.2015, 06:00 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com
Střelci: 59. Simr, 63. (pk) Demeter – 84. a 87. Novotný
Rozhodčí: Mikyska, Černý, Mayer
FC VM – Invald – Vyskočil (74. Mucha Z.), Mucha P., Šimáček, Krejčí – Dolejš, Smejkal (66. Kratochvíl), Berka (81. Pokorný), Šuta, Demeter – Simr na lavičce Simandl, trenér Smejkal
HFK Třebíč – Matiášek – Fall, Chalupa P., Dobrovolný, Chlup, Ošmera, Kostelecký (66. Chalupa M.), Komínek, Dogui (80. Novotný), Bagnon (71. Kelbler), Havránek na lavičce Tesař, trenér Zelníček
ŽK: Berka, Demeter, Mucha P. – Havránek 2x, Komínek
ČK: Havránek (62. min)
Diváci: 820
Nejlepší hráči: Berka, Komínek

Za krásného slunečného počasí a před plným hledištěm nastoupili domácí proti svému velkému rivalovi z Třebíče. Od prvních minut viděli diváci bojovné utkání, když hosté pozorně bránili a snažili se rychlými protiútoky trestat domácí zaváhání, domácí hráči měli sice optickou převahu, ale špatný pohyb bez míče a nepřesná kombinace je do zakončení nepouštěly. V 6. min našel Petr Dolejš Pavla Simra, ten poslal centr na zadní tyč, kde vystřelil z úhlu Robin Demeter, Matiášek jeho střelu vtlačil na rohový kop. V 8. min kopal po Faulu na Pavla Simra Robin Demeter př. Volný kop, ale hostující obrana jeho centr odvrátila do bezpečí. V 9. min to byli naopak hosté, kteří z podobné situace trefili Dobrovolným domácí zeď. V 10. min domácí špatně rozehráli v obraném pásmu, míče se zmocnil Dobrovolný, našel ve vápně volného Doguiho, který tvrdou střelo pozorného Romana Invalda neprostřelil. V 11. min se po centru Romana Vyskočila a přiklepnutí Pavla Simra dostal k zakončení Robin Demeter, ale trefil jen obránce hostů. V 15. min po centru Romana Vyskočila vystřihl Petr Dolejš povedené nůžky, ale trefil jen soupeře. V 17. min centr Petra Dolejše tečoval hostující obránce do své brány, Matiášek míč směřující do brány zachytil. V 19. min se uvolnil na hranici vápna Dogui, bránu však minul. Ve 20. min to byl opět Dogui, který se ocitl za domácí obranou, ale pohotový zákrok Lukáše Berky ho o šanci připravil. Ve 27. min našel Radim Šuta nabíhajícího Petra Dolejše, jeho centr před bránu golman hostů na dvakrát zachytil. Ve 28. min se protáhl po křídle Ošmera, před bránou našel Dobrovolného, jeho střelu Roman Invald vyrazil do bezpečí. Ve 29. min po centru Petra Dolejše zakončil akci střelou Pavel Simr, bránu těsně minul. Ve 32. min nebezpečně vystřelil Dogui, domácí golman střelu vyrazil a následnou dorážku tečovala obrana na rohový kop. Ten rozehrál Dobrovolný na zadní tyč, Roman Invald centr nezachytil, hlavička P. Chalupy bránu těsně mnula. Ve 37. min se vydal na zteč Lukáš Berka, míč si narazil s Edou Smejkalem, střelu s úhlu vytlačil Matiášek na rohový kop. Ve 39. min rozehrál Robin Demeter přímý kop, trefil však jen zeď a následnou střelu Petra Dolejše srazila obrana na rohový kop. Ten rozehrál Petr Dolejš, našel hlavičku Pavla Simra, který trefil u tyče obránce hostů. A tak diváci se v prvním poločase branky nedočkali.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím. Zpřesnili kombinaci, zrychlili pohyb bez míče a zatlačili soupeře před jeho bránu. Hosté podnikali jen rychlé protiútoky, ale bez přesného zakončení. V 51. min našel Roman Vyskočil ve vápně Patrika Mucha, ten hlavou bránu přestřelil. V 53. min se po střele Ošmery a dorážce Doguiho hosté radovali, ale hostující útočník fauloval P. Muchu a tak branka nebyla uznána. V 59. min rozehrál Robin Demeter rohový kop, našel hlavu Pavla Simra a ten se trefil přesně 1:0. V 62. min se za obranou hostí objevil Pavel Simr, hostující Havránek ho ve vápně chytil rukama a po druhé žluté kartě musel jít předčasně pod sprchu. Následný pokutový kop proměnil Robin Demeter 2:0. V 66. min se hostující Kostelecký srazil s P. Muchou a s podezřením na zlomeninu klíční kosti musel opustit hřiště na nosítkách. Všichni mu přejeme brzké uzdravení. V 71. min se na hranici vápna uvolnil Robin Demeter, Matiášek jeho střelu vytlačil na rohový kop. V 76. min se po sražení domácího hráče u postranní čáry dostali hosté k zakončení Doguim, Roman Invald jeho střelu vyrazil. V 77. min zachytil Pavel Simr malou domů Chlupa, bránu však netrefil. V 82. min zachytil přihrávku Robin Demeter, jeho střela postrádal přesnost. V 83. min se dostal k zakončení Petr Dolejš, ale i on jako před tím jeho spoluhráči v zakončení pohořel. A tak přišel za domácí lehkovážnost v zakončení trest. V 84. min rozehráli hosté přímý volný kop z půlky hřiště, míč proletěl až k Novotnému a ten ho poslal k tyči domácí brány 2:1. Domácí chtěli utkání dohrát s míčem na svých kopačkách, ale malou domů v 87. min trefil Roman Invald do Novotného, který míč doklepl do opuštěné brány 2:2. A mohlo být ještě hůř. V 90. min se po zbytečné ztrátě ve středu hřiště dostal k zakončení Ošmera, ale domácí golman jeho střelu do brány nepustil. A tak se mohli hosté radovat z bodového zisku, kterou jim domácí hráči darovali.

Vyjádření trenéra Smejkala: Za dnešní výkon bych se chtěl všem našim fanouškům omluvit, utkání jsme měli velmi dobře rozehrané, ale nepochopitelný kolaps celého týmu v posledních 15 ti minutách je naprosto neodpustitelný.

Autor: Jaroslav Mynář
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla