Velmez zahájil volejbalovou AVL úspěšně!

30.10.2015, 21:22 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com
Foto: Jiri Chevalier

Turnaje smíšených volejbalových družstev se již dávno stali široce známou sportovní událostí. Mezi nejznámější patří tzv. AVLka. Jedinečná soutěž smíšených družstev, která se odehrává o víkendových turnajích od října do března v halách v 10 regionech České republiky. Vrcholem je celostátní finále, na které se sjedou nejlepší družstva z regionů. Vítěz má právo se pyšnit na rok titulem nejlepší smíšené družstvo České republiky. Velmez složený z bývalých hráčů místního volejbalového klubu Spartak Velké Meziříčí hraje již devátou sezónu Brněnskou AVL, z toho 7. sezónu nejvyšší ligu smíšených družstev na Brněnsku.

Tým Velmez doplněný tento rok mladší generací bývalých hráčů Spartaku, kteří pravidelně hrají přes léto mnoho smíšených turnajů za týmy Chlumek a Šufani zahájil start do nové sezóny v 1. lize úspěšně. V neděli 11. 10. 2015 proběhla generálka formou turnaje na novou sezónu, do které se přihlásilo 18 družstev z Brněnské AVL, která se skládá z pěti ligových soutěží. Mezi přihlášenými týmy nechyběl ani tým z Vysočiny Velmez. Systém 18-členného turnaje byl pro kandidáty na vítěze neúprosný. Stačilo jediné zaváhání ve skupině a vítězství bylo v nedohlednu. A právě to se stalo osudné pro některé favority turnaje. Tým z Velkého Meziříčí se na turnaji umístil na krásném 3. místě a ukázal výbornou formu nabranou z mixových turnajů.

V sobotu 24. 10. 2015 odstartovala 1. liga AVLka a tým z Velkého Meziříčí navázal na úspěšnou generálku před sezonou. I přesto, že věkově byl Velmez oproti ostatním týmům z 1. ligy benjamínkem mezi vyzrálými volejbalovými matadory, ze 4 zápasů získal 4 vítězství (2:0, 2:0, 2:1 a 2:1). Přičemž se mu podařilo připsat si cenný skalp loňského vítěze Brněnské AVL (KIA-ORA) v tiebreaku. Druhé kolo ligy se odehraje 5. 12. 2015 v Brně.

Sestava: Barbora Zapletalová, Eva Uchytilová, Marie Reslerová, Magdalena Fejtová, David Smejkal, Lukáš Duben, Jiří Chevalier, Martin Novotný, Adam Košábek

Více podrobností naleznete na www.avlka.cz

Autor: Jiří Chevalier
Foto: Jiří Chevalier
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla