Čtvrtý turnaj Ligy Vysočiny starších žáků v Dolní Cerekevi

30.10.2015, 12:01 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

V sobotu 24. října sehráli starší žáci turnaj Ligy Vysočiny v Dolní Cerekvi. Složení družstev bylo stejné jako na našem domácím turnaji a tak jsme obhajovali prvenství.

V prvním utkání jsme si poradili přesvědčivě s Chrudimí 19:9, kdy se dařilo střelecky především Petrovi Kavkovi. V druhém utkání jsme se střetli s velmi dobře hrající Dolní Cerekeví, která v domácím prostředí neustále dotahovala náš mírný náskok. Nakonec se nám podařilo utkání dovést do vítězného konce díky trpělivějšímu útoku a zlepšené obraně 18:15. Ve třetím utkání nás čekal Havlíčkův Brod, který nám chtěl vrátit porážku z minulého turnaje. Vyrovnané utkání přineslo plno zvratů, vedli jsme již o tři branky v první půli, která skončila 9:9. V druhé půli jsme pro změnu ztráceli tři góly, ale dokázali jsme se zvednou. Střelecky tým táhl Vojta Svoboda a Štěpán Fiala v druhé půli se k nim přidal Alex Cerkal. V závěrečných vteřinách jsme ještě měli šanci na vítězství, ale poslední střela nevyšla a obě družstva se rozešla smírnou remízou 18:18. Utkání mělo kvalitu, náboj a obě družstva se vydala ze všech sil. V posledním utkání jsme proti Třeboni zaspali začátek, kdy kluci podcenili soupeře po dobře odehraném předchozím utkání. V druhé půli již nebyly síly na zvrat. Bojovnost Dominika Šrolera a Lukáše Dobejvala, nestačila a tak jsme odešli z posledního utkání zaslouženě poraženi 12:15.

Kluci odehráli opět dobrý turnaj. Kaňkou byl pouze poslední zápas, který klukům přinesl poučení, že se musí hrát naplno s každým soupeřem od začátku. Oporou týmu byl po celý turnaj Roman Juhoš v brance.

Sestava a branky: Roman Juhoš – Svoboda Vojtěch (21), Štěpán Fiala (13), Alex Cerkal (9), Kavka Petr (9), Dominik Šroler (6), Lukáš Dobejval (6), Jan Hnízdil (1), Martin Poul, trenér Ladislav Šidlo a Petr Kavka.

Autor: Ladislav Šidlo