29.10.2015, 22:18 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – středa 28.10.2015
HHK VM : HC Uherské Hradiště 8:3 (2:0, 3:1, 3:2)

Branky a asistence: 8. Pejchal (Burian), 16. Burian, 21. Dostál (Sobotka, Křenek), 22. Roupec (Pálka), 27. Střecha (Pálka), 42. Šerý (Sobotka), 55. Ambrož (Krča), 57. Bula (Burian, Ambrož) – 26. Kubal (Tomešek), 58. Haničinec (Foltýn, Kubal), 60. Horehleď
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Šeba) – Vlašín, Šerý, Burian, Ambrož, Pálka, Kudláček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Mašek, Střecha, Roupec – Chlubna
Sestava HC Uherské Hradiště: Jakubčík – Studený, Fuksa, Fridrich, Foltýn, Horehleď, Burša, Karpíšek, Šrenk, Haničinec, Hruboš, Nohal, Tomešek, Kubal
Rozhodčí: Čech – Nechvátal, Šopák
Vyloučení: 10:7
Využití: 2:0
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 45:25 (16:8, 10:9, 19:8)
Diváků: 170

V osmém kole krajské ligy zavítal do Velkého Meziříčí tým Uherského Hradiště, který přijel k utkání až půl hodiny před úvodním buly. Po celé utkání naše mužstvo působilo jednoznačně živějším dojmem a na rozdíl od jiných utkání se herní převaha projevila na narůstajícím skóre pro náš tým.

V prvním dějství se domácí publikum dočkalo dvou gólů. Nejprve na začátku deváté minuty po přihrávce Viktora Buriana otevřel brankový příděl Martin Pejchal. Náš tým hrál přesilovku a po dvaceti vteřinách ji využil – 1:0. V 16. minutě hráli přesilovku hosté, přesto se po špatné rozehrávce prosadil náš tým. Autorem gólu byl Viktor Burian – 2:0. Tímto průběžným výsledkem skončila první třetina.

Ve druhé periodě zatížil hostující konto o další gól Lukáš Dostál, kterému nahrávali spoluhráči z prvního útoku Lukáš Sobotka a David Křenek – 3:0. Za minutu lovil kotouč golman hostí z branky opět. Po přihrávce Dalibora Pálky přesně mířil Jirka Roupec – 4:0. Ve 26. minutě se poprvé prosadili hosté – 4:1. Klid do našich řad přinesl rychlou odpovědí Filip Střecha, který projel celým kluzištěm a z levé strany překonal bekhendem nešťastného golmana hostí – 5:1. Asistenci na pátý gól si připsal Dalibor Pálka. Do konce druhé části se skóre nezměnilo.

Třetí třetinu začal náš tým přesilovou hrou. Po usazení v útočném pásmu směřovala na Jakubčíka jedna střela za druhou. Ujala se až střela Kamila Šerého, který střelou od modré zvýšil na 6:1. V této fázi utkání už byl soupeř úplně rozložen. Ztěžka bruslil a nestačil rozjetému domácímu týmu. V 55. minutě se prosadil Pavel Ambrož, který nechytatelnou střelou od modré zvýšil na 7:1. Poslední gól do sítě hostí vstřelil po nádherné kombinaci Honza Bula. Přihrávku si připsali Viktor Burian a Pavel Ambrož. V samotném závěru utkání se ještě dvakrát prosadili hosté a dali výsledku konečnou podobu – 8:3.

V devátém kole zajíždí náš tým v sobotu do Blanska, kde vyzve místní Dynamiters.

Ostatní výsledky osmého kola: HC Štika Rosice – Hokej Uherský Ostroh 1:2, HC Spartak Velká Bíteš – HC Lvi Břeclav 8:6, HC Spartak Uherský Brod – Dynamiters Blansko HK 4:5, HK Kroměříž – SK Minerva Boskovice 3:2.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 10.2015 – Dynamiters Blansko HK – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Blansko)