Přespolní běh v Humpolci

26.10.2015, 17:56 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

V neděli 25. října organizátoři z Atletiky Humpolec připravili závěrečný přespolní běh letošního Poháru Vysočiny.

O pohárové body přijeli na autokrosovou trať bojovat také reprezentanti Sokola Velké Meziříčí. Sofie Padyšáková, Zuzana Rašovská, Ivo Březka a Petr Vokoun. Děvčata absolvovala trať dlouhou 1000 m, chlapci o 500 m delší. Na rozdíl od ostatních závodů museli běžci překonat velké převýšení autokrosové dráhy. Prověřila se nejen jejich vytrvalost a síla, ale také taktika do tohoto velmi náročného běhu. Nejdříve se na start postavila děvčata a za mohutného povzbuzování diváků se vydala na trať. Již první stoupání rozdělilo startovní pole, avšak naše děvčata se pohybovala na „špici “ závodu. Tuto pozici udržela až do konce a Sofie v náročné konkurenci starších děvčat zvítězila. Zuzka doběhla na čtvrtém místě.

Hned po doběhu děvčat vyrazili kluci. Oba naši borci také mezi chlapci diktovali tempo závodu, v závěrečném finiši však podlehli svým soupeřům. Ivoš obsadil stříbrnou pozici a Petr nepopulární čtvrtou bramborovou.

Tento závod byl úspěšným zakončením letošní běžecké sezony. Nyní je čeká  tělocvična a příprava  na jarní závody.

Autor: Dr. Miloš Vokoun