První porážka žen v 1. lize

26.10.2015, 17:49 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

V pátém kole první ligy žen naše družstvo hostilo soupeře z nedalekého Havlíčkova Brodu.

Sobota – 24. října 2015
1. liga žen – 5. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Jiskra Havlíčkův Brod 23:26 (9:13)

Celý zápas se nesl ve velkém množství technických chyb a neproměněných šancí. A to byl hlavní důvod, proč naše družstvo poprvé prohrálo.

Vstup do utkání byl velmi rozpačitý. V obraně jsme nedokázaly správným pohybem přerušit hru soupeře a v desáté minutě jsme tak prohrávaly 2:5. Laxní obrana se také podepsala na naší útočné činnosti, kdy jsme zbytečně brzy zakončovaly a tím ztrácely míče. Po oddechovém čase se obraz hry zlepšil a obrana začala lépe fungovat a i střelba se zlepšila. Ve 22. minutě, tak byl vyrovnaný stav 7:7. Ovšem od této chvíle bylo na hřišti pouze jedno družstvo, a to Havlíčkův Brod. Ten dominoval jak v obranné činnosti v čele s jejich brankařkou. Navíc jejich útočné snahy byly téměř vždy odměněny gólem. Po poločase tak svítilo na ukazateli skóre v náš neprospěch 9:13.

Do druhé půle vstoupil lépe soupeř, který dokázal vsítit hned dvě branky. Naše hráčky až do třinácté minuty nedokázaly najít recept na soupeřovu brankařku. Mnoho technických chyb a nedůrazná obrana znamenala už i osmibrankový rozdíl ve skóre. Ovšem naše hráčky se jen tak nevzdávaly. Šňůrou čtyř branek vkuse, se nadechly ke stíhací jízdě. Ovšem soupeř měl stále navrch a v pohodě dokráčel k vítězství 23:26.

Pro naše holky to znamená první porážku v první lize. Tento zápas byl z naší strany opravdu nepovedený. Nedařilo se správně fungovat v obranné činnosti, ani té útočné. Pevně věříme, že si holky z tohoto zápasu vezmou ponaučení a vše napraví v příštím kole. Ve středu 28. října zajíždíme na palubovku aktuálně sedmého celku, Sokola Vršovic. V sobotu 31. října pak v předehrávce hostíme nováčka 1. ligy SVŠ Plzeň A.

7m-hody 3/4:1/2; vyloučení: 2:1

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Veronika Syptáková – Iva Závišková (6), Hana Kratochvílová (5/2), Kateřina Studená (4), Jitka Plachetská (3/1), Kateřina Hegrová (2), Renata Škrdlová (2),Hana Hublová (1), Jarmila  Chromá, Denisa Hladíková,  Lucie Zbožínková, Klára Sedláčková, Michaela Homolová, trenér Radka Matušíková, vedoucí družstva Ing. Stanislav Tvarůžek, Jana Šidlová