Muži přestříleli Tišnov

26.10.2015, 17:40 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Proti nováčkovi soutěže, který se po pěti letech vrátil do 2. ligy, předvedli naši házenkáři utkání dvou rozdílných poločasů.

Sobota 24. října 2015
2. liga mužů Morava Jih – 6. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Házená Tišnov 38:28 (14:18)

V úvodu utkání se naše družstvo ujalo vedení 2:1. Pak už jsme tahali za kratší konec. Naši hráči se nedokázali rychle rozběhnout, vše nám dlouho trvalo a v obraně jsme nedokázali najít správnou souhru. S chutí hrající soupeř si tak lehce vybudoval náskok a ve 20. minutě to již bylo 9:14. Po oddechovém čase jsme sice dokázali snížit na 13:14, ale díky chybám jsme odcházeli do šaten za skóre 14:18.

Do druhého poločasu naše družstvo doslova vlétlo, když během minuty a půl snížilo na rozdíl branky. O šest minut později již jsme šli do vedení. Spojky Matušík, Večeřa a Strašák byly při chuti a zasypávaly svými projektily gólmana soupeře. Velmi dobrou práci odváděl David Kubiš při osobním bránění střelce hostí Havláta. Mezi 44. a 50. minutou šňůrou sedmi branek jsme si vytvořili desetibrankový náskok a již bylo rozhodnuto. I přes závěrečné dvojité oslabení jsme dovolili Tišnovu 10 branek za poločas a zvítězili jsme 38:28. Velmi dobrý výkon v druhé půli podal v brance Libor Kotík.

7m hody 1/1:4/3, vyloučení 4:2, diváků 134

Sled branek: 2:1, 5:6, 7:11, 9:14, 13:15, 14:18, 18:19, 23:22, 32:23, 35:25, 38:28

Sestava a branky: Libor Kotík, Ondřej Poul – Roman Matušík (11), Vítězslav Večeřa (8), Pavel Strašák (6/1), Pavol Živčic (5), Jiří Kaštan (3), David Kubiš (2), Miloš Necid (1), Jan Lečbych (1), Martin Fiala (1), Petr Babáček, Tomáš Pažourek, Tomáš Frejlich, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.

Autor: Ladislav Šidlo