V šestém kole se utkalo družstvo starších dorostenců s Litovlí.

Sobota 24. října 2015
2. liga starší dorost Morava – 6. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Litovel 26:30 (13:13)

Od úvodních minut byla hra vyrovnaná. Hrála se pěkná házená a skóre se přelévalo jak na houpačce. Mezi 20. a 25. minutou Litovel odskočila na 10:13. Po oddechovém čase se nám podařilo dobrou kombinací v útoku a díky zákrokům Franty Kratochvíla vyrovnat na poločasový výsledek 13:13.

V druhé půli se opět hrála vyrovnaná házená. Obě družstva se střídala ve vedení až do 45. minuty. V následující pasáži jsme udělali několik technických chyb a uspěchali postupný útok. Hosté odskočili na rozdíl čtyř branek. V závěru jako bychom neměli sílu a naše střely končily v rukou brankáře a tak se nám brankové manko nepodařilo smazat. V pohledném utkání jsme podlehli Litovli 26:30.

V příštím kole hostíme v předehrávce družstvo Vsetína. V důležitém souboji o udržení bude potřeba, na domácí palubovce, naplno bodovat.

7m-hody 3/1:3/2 vyloučení: 4:5, diváků 82

Sled branek: 1:2, 5:4, 9:8, 10:13, 13:13, 15:16, 18:17, 21:20, 23:26, 26:30

Sestava a branky: Vojtěch Drápela, František Kratochvíl – Martin Janíček (9/1), Martin Fiala (6), Tomáš Pažourek (4), Tomáš Stupka (3), Filip Svoboda (2), Michael Ambrož (2), Dominik Buchta, Tomáš Frejlich, Kamil Babáček, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.

Autor: Ladislav Šidlo