SK HS Kroměříž – FC Velké Meziříčí

25.10.2015, 15:25 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com
Střelci: 68. Matoušek – 12. Simr, 62. Šuta
Rozhodčí: Tomanec, Bartík, Kozubík
SK Kroměříž – Šustr- Jeleček, Látal (46. Haša), Kašík, (46. Krška), Hromek, Žák, Matoušek, Sweich, Budin, Nevřala (76. Ferko), Ševčík, na lavičce Silnica, Drápal, Horák a Petr, trenér Chytrý
FC VM – Invald – Mucha Z. (76. Dufek), Mucha P., Šimáček, Vyskočil – Dolejš, Smejkal, Berka, Šuta (90. Pokorný), Demeter – Simr (84. Kratochvíl) na lavičce Simandl, trenér Smejkal
ŽK: Jeleček, Budín – Šimáček, Vyskočil, Demeter, Kratochvíl
ČK:
Diváci: 208
Nejlepší hráči: Simr, Berka, Šuta

Po domácí porážce od Uničova si hráči Velkého Meziříčí dali úkol bodovou ztrátu odčinit na hřišti Kroměříže. Od prvních minut byli aktivnější, vysoko presovali soupeře a tak si vynutili v prvním poločase herní převahu. Ve 3. min hledal Petr Dolejš před bránou Pavla Simra, toho zastavil praporek asistenta. Ve 4. min poslal Petr Dolejš přihrávku za obranu domácích a jen včasný výběh golmana Šustra zastavil šanci hostů. V 6. min našel centr Petra Dolejše hlavu Robina Demetera, ale jeho hlavička bránu těsně minula. První šancí domácích byl přímý volný kop z 20-ti metrů, kterou Jeleček trefil zeď hostů. V 10. min hledal Robin Demeter ve vápně Pavla Simra, ale tomu chyběl kousek, aby míč zasáhl. Ve 12. min našel hostujícího útočníka Roman Vyskočil a Pavel Simr protrhl své střelecké trápení a prostřelil domácího golmana 0:1. Ve 13. min to byl opět Pavel Simr, který hlavou trefil centr Radima Šuty, ale Šustr byl pozorný. V 17. min našel Honza Šimáček nabíhajícího Petra Dolejše, jeho centr srazila domácí obrana na rohový kop. Ten rozehrál Robin Demeter na přední tyč, ale domácí obrana míč odvrátila do bezpečí. V 19. min nebezpečně vystřelil z hranice vápna Matoušek, ale bránu těsně minul. Ve 23. min rozehrál přímý volný kop Robin Demeter, hlavička Edy Smejkala postrádala přesnost. Ve 30. min se ve vápně uvolnil Pavel Simr, ale trefil jen domácího obránce, následná dorážku Robina Demetera vyrazil Šustr a pokus Petra Dolejše o lob šla nad horní břevno domácí brány. Ve 34. min našel Robin Demeter na hranici vápna Pavla Simra, tomu míč uskočil k nabíhajícímu Petru Dolejšovi, jeho křižní střela jen těsně minula tyč. Ve 44. min po kontaktu ve vápně upadl Pavel Simr, rozhodčí neposoudil zákrok domácí obrany jako nedovolený a tak odcházeli do kabin spokojenější hosté.

Úvod druhého poločasu patřil domácím, ti vystřídali dva hráče, zvýšili důraz v osobních soubojích, zpřesnili kombinaci a tak si vynutili tlak. Ve 48. min zahráli domácí rohový kop, P. Mucha míč odvrátil do bezpečí. Ve 49. min podnikli domácí rychlý útok, ve vápně se míč dostal k osamocenému Ševčíkovi, ten bránu překopl. V 55. min našel Nevřala ve vápně hlavu Haši, Roman Invald si z jeho hlavičkou poradil. V 62. min rozehrál z půlky přímý kop Zdeněk Mucha, jeho centr prodloužil Pavel Simr na Edu Smejkala, ten míč přihrál Radimovi Šutovi a ten tvrdou střelou nedal Šustrovi šanci 0:2. V 64. min po centru Petra Dolejše střílel z úhlu Robin Demeter, domácí golman vytlačil jeho střelu na rohový kop. Ten rozehrál Robin Demeter a po skrumáži před bránou vytlačil golman střelu Pavla Simra na horní břevno. V 66. min mohlo být pro hosty veseleji, Robin Demeter našel za obranou Petra Dolejše, ten se pokusil obejít domácího golmana, ale míč nezkrotil. A přišel trest, domácí hráči podnikli rychlý útok, na konci pěkné kombinace se objevil Matoušek a střelou pod břevno překonal Romana Invalda. V 70. min se dostal k zakončení na hranici vápna Haša, golman hostů si z jeho střelou poradil. V 72. min se před bránou uvolnil Robin Demeter, Šustra však nepřekonal. V 78. min zahrávali domácí přímý volný kop z boku vápna, Jeleček však trefil jen zeď a následná dorážka šla mimo hostující bránu. V 86. min domácí Budín překonal Romana Invalda, ale na brankové čáře ho zastoupil Roman Vyskočil a míč odkopl do bezpečí. V závěru se domácí tlačili před bránu Romana Invalda a i za pomoci nedovolených zákroků se prosadit již nedokázali. A tak hosté dosáhli svého cíle a dokázali domácí porážku odčinit.

Vyjádření trenéra Smejkala: Na dnešní vítězství měl největší vliv dobře aplikovaný pres od poloviny hřiště. Kluci dodrželi vše, co jsme si před utkáním řekli. Navíc jsme měli i dobrý výběr místa bez míče, takže jsme si vytvořili i dostatek brankových příležitostí. V první půlce jsme soupeře takřka nepustili do šance a druhá půle byla odehraná více takticky. Dnes musím všechny hráče pochválit za předvedený bojovný a herní výkon.

Autor: Jaroslav Mynář
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla