Na turnaji Ligy Vysočiny v Chrudimi mladší žáci vítězně

23.10.2015, 18:19 // Rubrika: Sport
Foto: David Stoklasa

V neděli 14. října 2015 odcestovaly naše týmy mladších žáků k dalšímu z řady turnajů Ligy Vysočiny.

Jako vždy se hrála první poločas osm minut osobní obrana a druhý poločas klasická házená na 15 minut. Opět jsme postavili dvě družstva, i když tentokrát nebyli k dispozici minižáci, kteří měli ten den svůj turnaj v Dolní Cerekvi.

A“ družstvo odehrálo výborný turnaj, kdy všechny zápasy vyhrálo. Nejlepší utkání jsme odehráli proti celku Havlíčkova Brodu a oplatili mu tak porážku, kterou nám uštědřil na domácím turnaji. V tomto zápase jsme podali kolektivní výkon, a hlavně ve druhém poločase se projevilo, jak moc jsme se na minulých trénincích zaměřili na nácvik obrany. Výborná kolektivní práce všech hráčů v obraně dovolila ve druhém poločase soupeři jen dvakrát skórovat a několikrát dostala kluky z Brodu i do pasivní hry. V útoku jsme neměli problém zakončit ze všech pozic a rozložit tak střeleckou zodpovědnost na více hráčů. Několikrát se povedl i rychlý přechod do útoku, i když tam je pořád hodně na čem pracovat. Kluci tentokrát zaslouží velkou pochvalu a doufám, že je výsledek nabudí do minimálně stejného tréninkového úsilí.

Nejvíce se dařilo na spojce Lukáši Dobejvalovi, na pivotu Milanu Krejčímu, v osobní obraně Tadeáši Bíbrovi a v brance podával výborné výkony Víťa Rohovský.

B“ družstvo odehrálo poněkud bojácná utkání proti našemu A“ týmu a celku z Havlíčkova Brodu s velkým množstvím ztrát a nepřesností za což bylo patřičně „odměněno“. Na to se určitě zkusíme na tréninku zaměřit, a zejména budeme muset potrénovat zpracování míče a přihrávky v pohybu. Naopak proti celkům z Ledče a Chrudimi je vidět jak si již kluci věří a jdou do zápasů natěšeni. Zápas proti Chrudimi se třeba pro kluky nevyvíjel úplně dobře, ale velkým nadšením ho dokázali alespoň zremizovat, když se z posledního 9.metrového hodu prosadil Tomáš Rosa.

Velmi dobré zápasy odehrál Jakub Russ, Tomáš Rosa a Radek Navrátil, v brance chytal výborně Lukáš Deraha.

Výsledky:

VM „A“ – VM „B“ 27:1 (11:1)
VM „A“ – Chrudim 17:1 (8:0)
VM „A“ – Havlíčkův Brod 13:5 (5:3)
VM „A“ – TJ Kovofiniš Ledeč n. S. 25:0 (9:0)
VM „B“ – Chrudim 6:6 (1:3)
VM „B“ – Havlíčkův Brod 2:15 (1:7)
VM „B“ – TJ Kovofiniš Ledeč n. S. 13:1 (5:1)

Hráli: VM „A“: Rohovský Vít (4), Dobejval Lukáš (35), Bíbr Tadeáš (8), Krejčí Milan (7), Kuřátko Alex (7),Mička Filip (5), Mach Jakub (4),Dobrovolný Lukáš (4), Kučera Tomáš (3), Chalupa Martin (3), Borkovec Jakub (2).

VM „B“: Deraha Lukáš, Russ Jakub (9), Rosa Tomáš (4), Navrátil Radek (3), Požár Marek (2), Horký Adam (2), Strýček Jakub (2),  Požár Jaroslav, Krejčí Jakub, Trifanov Matěj, Švihálek Filip. Trenéři David Stoklasa, Pavol Živčic a Petr Kaštan.

Autor: David Stoklasa
Foto: David Stoklasa
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla