Muži HHK podali v utkání výborný výkon, na body ale nedosáhli

19.10.2015, 17:23 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – sobota 17.10.2015
HHK VM : SK Minerva Boskovice 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Branky a asistence: 43. Střecha F. (Mašek, Roupec), 44. Střecha F. (Roupec) – 28. Fadrný (Karný), 38. Dufek (Pelikán, Fadrný), 50. Matouš (Maksa, Hnilička), 60. Matouš (Popolanský).
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Juda J.) – Vlašín, Šerý, Kudláček, Ambrož, Vondráček, Burian – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Mašek, Střecha, Roupec – Chlubna.
Sestava SK Minerva Boskovice: Vrba (Zrza) – Surý A., Lysoň, Honzek, Maksa, Dufek, Skácel, Zvolánek, Surý Z., Hnilička, Kroupa, Fadrný, Popolanský, Karný, Bednář, Theimer, Pelikán, Matouš.
Rozhodčí: Coufal – Bernard, Sofka.
Vyloučení: 8:9
Navíc: Mašek (HHK) 10 min. OT.
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 25:32 (11:8, 10:10, 4:14)

V šestém kole krajské ligy se utkali naši hráči s lídrem soutěže, který v předešlých pěti kolech nepoznal hořkost porážky. V sobotním utkání navíc hostující celek posílili dva obránci. Z hradeckého Mountfieldu – Martin Dufek a Michael Theimer ze znojemských Orlů. Domácí trenéři mohli do utkání poprvé počítat s Jirkou Roupcem, který bude v týmu působit na hostování z Horácké Slavie Třebíč. Ze stejného klubu přišel na hostování Martin Mašek, který si odbyl premiéru za HHK v pátém kole v Kroměříži.

Od úvodního buly se hrál hokej druholigové úrovně. Oba celky pozorně bránili a podnikali nebezpečné útoky, ve kterých se několikrát zaskvěli gólmani na obou stranách. Objektivně musíme přiznat, že v první třetině měl více práce domácí golman – Jirka Štrourač. První třetina skončila bez gólu – 0:0.

Druhá třetina se počtem střel na brankáře vyrovnala. Přesto to byli hosté, kteří hned dvakrát mířili přesně. Nejprve ve 28 minutě střílel gól Fadrný, kterému nahrával Kárný. V samotném závěru druhé třetiny šli domácí do dvougólového vedení. Po přihrávce Fadrnýho a Pelikána se prosazuje Dufek.

Třetí perioda začala mohutným tlakem našeho týmu. Hostující hráči se chvílemi zmohli pouze na to, aby kotouč vyhazovali na zakázané uvolnění. Ve 43. Minutě se konečně prosazuje naše mužstvo. Po přihrávkách Jirky Roupce a Martina Maška se v brankovišti nejlépe orientuje Filip Střecha, který překonává Vrbu v boskovické brance. O minutu později je vyrovnáno. A opět v tom má prsty, nově složená, třetí útočná formace. Po přihrávce Jirky Roupce se prosazuje Filip Střecha, který střelou k pravé tyčce nedal golmanovi hostí šanci. V polovině třetí třetiny do hry vstupuje hlavní rozhodčí, který v rozmezí jedné minuty posílá na trestnou lavici hned tři hráče. Nabídnutou přesilovou hru 3:4, hostující tým využívá střelou od modré, kterou tečuje před naší brankou Matouš. Na změnu směru kotouče již Jirka Štourač nedokázal zareagovat – 2:3. V poslední minutě se náš tým snaží o vyrovnání. Po oddechovém čase hraje náš tým bez golmana. Bohužel se do vyložené šance nedostaneme. Naopak hosté jednu vteřinu před koncem dávají výsledku konečnou podobu – 2:4.

Sobotní utkání ukázalo, že se náš tým herně zvedá. S jednoznačným lídrem KL hrál náš tým po celé utkání vyrovnanou partii.

V příštím kole zajíždí náš tým do Břeclavi, které se hraje v neděli od 17 hodin.

Ostatní výsledky šestého kola: HC Štika Rosice – Dynamiters Blansko HK 6:1, HC Spartak Velká Bíteš – HK Kroměříž 5:3, HC Spartak Uherský Brod – HC Lvi Břeclav 9:1, Hokej Uherský Ostroh – HC Uherské Hradiště 7:2.

Program mužů na tento týden:

• Neděli – 25. 10. 2015 – HC Lvi Břeclav – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Břeclav)
  • Středa – 28. 10. 2015 – HHK Velké Meziříčí – HC Uherské Hradiště, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

Pozn. redakce: Ve středu 28. 10. 2015 se můžete těšit na další ONLINE REPORTÁŽ přímo z místa! Online reportáž začíná v 18.00 hod.