Ženy vezou dva body z Otrokovic

19.10.2015, 16:49 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

V reprezentační pauze, v neděli 11. října, sehrálo naše družstvo žen druhé kole Českého poháru.

Neděle 18. října 2015
1. liga žen – 4. kolo
TJ Jiskra Otrokovice – TJ Sokol Velké Meziříčí 21:30 (11:12)

Zápas v druholigovém Hodoníně měl být zpestřením a možností postupem do třetího kola. Bohužel nevydařený druhý poločas znamenal naši první podzimní porážku v poměru 28:29. Z postupu se tak radovaly hráčky Hodonína. Naštěstí si holky zpravily chuť jednoznačným vítězstvím v Otrokovicích.

Zmíněná prohra na holkách nezanechala žádné následky. Na zápas do Otrokovic se poctivě připravovaly a i díky tomu vyhrály s přehledem o devět branek!

První poločas byl hodně vyrovnaný. U hostů fungovala obrana, ze které holky vycházely, ale velké množství neproměněných brankových příležitostí, znamenala jen těsné vedení 11:12.

Do druhého poločasu holky vstoupily s tím, že zkusí více kombinovat a přitvrdit ve střelbě. A to se také povedlo. Po celý druhý poločas fungovala obrana na jedničku a hráčky Otrokovic tápaly. Náš útok byl rychlý, čehož dokázaly využít křídla, která celkem vsítila devět branek. Pozadu nezůstávaly ani spojky. Po nepříjemném pádu Lucky Zbožínkové, jsme navíc hrály pouze na tři spojky. Postupem času jsme si vybudovaly jednoznačné vedení. Škoda jen konce zápasu, kdy jsme vystřelily ukvapené střely, které soupeřky potrestaly a zkorigovaly tak výsledek na finálních 21:30.

Všechny hráčky je třeba pochválit za odvedený výkon. Poctivá příprava i dodržení taktických pokynů nese své ovoce. Když se k tomu přidá bojovnost a chuť po vítězství, tak lze porážet i taková kvalitní družstva, jako beze sporu Otrokovice jsou.

7m-hody 6/6:1/2; vyloučení: 1:2, počet diváků 50

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Veronika Syptáková – Iva Závišková (7), Hana Kratochvílová (6), Kateřina Hegrová (5), Jitka Plachetská (5/1), Klára Sedláčková (4), Lucie Zbožínková (2), Denisa Hladíková (1), Lenka Pacalová, Koudelová Eliška, Michaela Homolová, trenér Marianna Kušová, vedoucí družstva Ing. Stanislav Tvarůžek.