FC Velké Meziříčí – SK Uničov

19.10.2015, 16:41 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Domácí začali útočně a tak v 1. min si na centr Petra Dolejše naskočil Pavel Simr, ale bránu minul. To hosté na druhé straně zakončili ve 2. min rychlý brejk Vasiljeva střelu Krči do odkryté brány 0:1. V 5. min se dostal k zakončení Vasiljev, Roman Invald si z jeho střelou poradil. V 6. min si na centr Koutka naběhl Binar, domácí bránu přestřelil. V 7. min našel Petr Dolejš na malém vápně Edu Smejkala, ten se uvolnil, ale golmana neprostřelil. Ve 14. min tečoval Komenda z úhlu centr Binara do vnější tyče. V 19. min odcentroval Koutek a odkop Milana Součka jen těsně minul horní roh domácí brány. V 21. min se ve středu hřiště uvolnil Krč a jeho střela trefila horní spojnici domácí brány. Ve 24. min pronikl do vápna Petr Dolejš, přeloboval hostujícího golmana, ale míč z brankové čáry vykopl obránce. Ve 26. min našel Jarda Krejčí ve vápně Pavla Simra, jeho hlavičku však Uvízl zachytil. Z následného rychlého protiútoku ukázali hosté domácím jak naložit s brankovou příležitostí, Vasiljev unikl po křídle, na vápně našel Krču a ten nedal Romanovi Invaldovi šanci 0:2. Ve 37. min zahrál přímý kop Petr Dolejš, míč se odrazil k Milanovi Součkovi, který tvrdou střelou těsně bránu minul. Ve 39. min se domácí dožadovali PK za ruku bránícího hráče, ale rozhodčí jeho zákrok jako nedovolený neposoudil. Ve 41. min si na dlouhý centr za obranu nabíhal Vasiljev, domácí golman včasným vyběhnutím odkopl míč do bezpečí. Ve 42. min tvrdě vystřelil Radim Šuta, k vyraženému míči se dostal Pavel Simr, jeho dorážku vytlačili Uvízl na rohový kop. Centr Robina Demeter našel hlavu Pavla Simra, ale ten prokázal své střelecké trápení a bránu těsně minul. Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté, kteří prokázali větší kvalitu v kombinaci a důraz v osobních soubojích.

Ve druhém poločase domácí zvýšili pohyb a důraz. Byli to však hosté, kteří ve 47. min po průniku Vasiljeva ohrozili domácí bránu střelou Koutka těsně mimo. Ve 49. min odcentroval Robin Demeter do vápna, hlavičku Edy Smejkala tečovali hosté na rohový kop. V 59. min nebezpečně vystřelil Komenda, Roman Invald jeho střelu k tyči vytlačil na rohový kop. V 67. min prokombinovali středem hřiště Radim Šuta a Víťa Kratochvíl, míč posunuli na Robina Demetera a ten křižnou střelou rozjásal domácí diváky 1:2. V 68. min se po ztrátě míče domácí obrany dostal ve vápně k zakončení Jeřábek, bránu přestřelil. V 72. min sklepl Eda Smejkal centr Romana Vyskočil k Robinovi Demeterovi, ten trefil obránce hostů. V 75. min zahrozili hosté rychlým brejkem dvojce Vasiljev, Krč, na jejich přihrávku před bránou nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. V 80. min našel Roman Vyskočil před bránou Pavla Simra, ten hlavičkoval vedle brány hostů. V 82. min vnikl do vápna Víťa Kratochvíl, po souboji s obránce upadl, ale dostal jen ŽK za simulování. V 86. min se na hranici vápna uvolnil Robin Demeter, trefil jen břevno Uvízlovi brány. Když v 88. min další hlavička Pavla Simra skončila v náruči hostujícího golmana a hlavní rozhodčí nenašel důvod, i přes mnohá upozornění, nastavit čas za zdržování radovali se hosté, kteří jako první dokázali z Velkého Meziříčí odvést tři body.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní utkání jsme si prohráli hlavně špatným výkonem v prvním poločase, kdy jsme mnoho fotbalové krásy našim fanouškům neukázali. Druhý poločas byl z naší strany již fotbalovější, ale dnes jsme narazili na soupeře, který měl velmi dobře organizovanou hru, a když k tomu přidal i důraz v osobních soubojích a individuální dovednosti, jeho vítězství se ukazuje jako zasloužené. Porážka nás mrzí i z důvodu podpory našich fandů, které si velmi vážíme.

Střelci: 67. Demeter – 2. a 29. Krč
Rozhodčí: Ondráš, Líkař, Polák
FC VM – Invald – Mucha Z. (46. Vyskočil), Mucha P., Šimáček, Krejčí – Dolejš, Smejkal 83. Pokorný), Souček (58. Kratochvíl), Šuta, Demeter – 62. Simr na lavičce Berka, Dufek, Pokorný a Simandl, trenér Smejkal
SK Uničov – Uvízl – Komenda (85. Řehák), Vejvoda, Heinz, Vasiljev, Jeřábek (73. Nuc), Binar (88. Kasal), Koutek, Krč, Juřálek, Múčka, na lavičce Havlíček, trenér Balcárek
ŽK: Kratochvíl – Heinz
ČK:
Diváci: 410
Nejlepší hráči: Krč, Vasiljev, Demeter
Autor: Jaroslav Mynář – FCVM
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla