K soupeři do Hustopečí odjížděli meziříčtí házenkáři v okleštěné sestavě.

Neděle 18. října 2015
2. liga mužů Morava Jih – 5. kolo
Házená Legata Hustopeče – TJ Sokol Velké Meziříčí 27:26 (9:15)

I přes minimum hráčů dokázali se silným soupeřem vést o poločase o šest branek, bohužel utkání do vítězného konce nedovedli.

Od úvodních minut mělo naše družstvo navrch a vytvořilo si mírné vedení. Velká komplikace nastala v 11. minutě kdy viděl Vítězslav Večeřa velmi přísnou ČK. Od té doby museli naši hráči hrát bez střídání. Družstvo se semklo a díky trefám především Pavla Strašáka a Pavla Živčice vedlo v poločase 9:15.

Nadějný náskok byl v druhé půli smazán ve 41. minutě (19:19). Trpělivý útok znamenal ještě v 53. minutě smírný stav 23:23. Bohužel v závěru již docházeli síly a domácí si vytvořili rozhodující náskok 27:23. V posledních třech minutách se ještě podařilo třikrát skórovat a nebýt nastřelených dvou tyčí mohlo se po cestě domů slavit. Bohužel nakonec naši muži odjeli z Hustopečí s prázdnou, po bojovném výkonu 27:26.

7m hody 2/1:4/4, vyloučení 3:3 navíc Večeřa přímá ČK, diváků 84

Sled branek: 1:2, 4:5, 6:9, 8:12, 9:15, 13:16, 16:19, 19:21, 22:22, 27:23, 27:26

Sestava a branky: Libor Kotík, Ondřej Poul – Pavel Strašák (10/4), Pavol Živčic (5), Jiří Kaštan (4), Vítězslav Večeřa (3), Miloš Necid (3), Jan Lečbych (1), David Kubiš, trenér Kavka Petr.