Na domácím turnaji starší žáci vítězně

17.10.2015, 23:07 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

V sobotu 10. října sehráli starší žáci turnaj Ligy Vysočiny na domácí palubovce. Volný los měla družstva Nového Veselí. Naši kluci toho dokonale využili a připsali si čtyři vítězství.

Kluci byli na domácí turnaj hodně natěšení a chtěli se v domácím prostředí předvést v nejlepším světle, což se jim podařilo na jedničku.

V prvním utkání si poradili přesvědčivě s Dolní Cerekví (16:7), kdy v druhé půli hráli především střídající hráči. V druhém utkání jsme hráli s Třeboní, na kterou jsme narazili v letošním soutěžním ročníku poprvé. V úvodu byli lepší hosté, postupně jsme hru vyrovnali a v poločase jsme vedli 10:8. V druhé půli jsme změnili obranné rozestavení a zvítězili, díky rychlým přechodům do útoku, 20:14. V utkání pravdy, proti Havlíčkovu Brodu, se kterým jsme o deset branek prohráli na prvním turnaji, jsme uspěli. Kluci hráli maximálně koncentrovaně. V obraně jsme měli výborný pohyb a v útoku slavila úspěch trpělivá rozehrávka s přesným zakončením. Silného soupeře se nám nakonec podařilo přehrát 22:13. V závěrečném utkání proti Chrudimi jsme zvítězili 19:11 a udělali tak pěknou tečku za domácím turnajem.

Kluci odehráli doposud nejlepší turnaj a je vidět, že poctivý trénink třikrát týdně nese své ovoce. Navíc se podařilo družstvo doplnit mladšími žáky, kteří dobře rozšířili kádr.

Kluky je třeba pochválit za kolektivní výkony.

Sestava a branky: Roman Juhoš (1) – Jakub Benda (16), Štěpán Fiala (15), Svoboda Vojtěch (12), Kavka Petr (9), Dominik Šroler (8), Lukáš Dobejval (7), Jan Hnízdil (3), Matouš Malec (3), Alex Cerkal (2), Jakub Mach (1), Jakub Russ (1), Martin Chalupa, Martin Poul, trenér Ladislav Šidlo a Petr Kavka.

Autor: Ladislav Šidlo – házená VM