Tradiční Gastroden na Světlé

15.10.2015, 21:53 // Rubrika: Zprávy
ZaostřenoVM.com
Foto: Matěj Měrtl

Ve středu 14. září proběhl na Hotelové škole Světlé a Střední odborné škole řemesel VM již 38. Gastroden.

Tradiční gastronomická výstava byla letos obohacena kuchařskou show „Kluci v akci“ s šéfkuchařem Ing. Filipem Sajlerem a Davidem Neumannem. Nechyběla ani gastronomická výstava s tématem „slavnostní mísy studené kuchyně a cukrářských výrobku“, kde vystavovali svoje práce studenti Hotelové školy.

Na místě byl i vítěz cukrářské soutěže Gastro Hradec – Peter Sipos, který všem přítomným ukázal cukrářská kouzla a jak se rodí dort s firmou Dortisimo. David Neumann – mistr ČR a vícemistr Evropy ve Flair Bartendingu zase ukázal svoji barmanskou show a sommelieři Ludmila Veverková a Tomáš Čížek pro změnu ukázali, jak poznat kvalitní víno.

Během celého dne byly také k vidění slavnostní tabule a další přednášky, kurzy a show zaměřené na gastronomii. Studenti se také zúčastnili mezinárodní soutěže – Ukaž, co umíš nebo live carving.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla