Muži HHK porazili po výborném výkonu HK Kroměříž

12.10.2015, 21:53 // Rubrika: Sport

Mistrovské utkání – sobota 10.10.2015
HK Kroměříž – HHK VM 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky a asistence: 21. Jergl (Nedal) – 9. Bula (Křenek), 11. Křenek (Šerý), 25. Krča (Kudláček), 34. Sobotka (Dostál, Křenek)
Sestava HK Kroměříž: Karola (Vagner) – Paksi, Župka, Šťastný, Strojil, Vinklárek, Vávra, Jergl – Merta, Křemeček, Ditrich – Vaněk, Brada, Gazda – Murín, Nedbal, Bouda
Sestava HHK Velké Meziříčí: Wolf (Štourač) – Vlašín, Šerý, Burian, Ambrož, Pálka, Chlubna – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Kudláček, Mašek – Pejchal, Střecha, Bula
Rozhodčí: Smílek – Kučera, Čelechovský
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 38:28 (11:11, 16:7, 11:10)
Diváci: 150

V pátém kole KL zajížděl první tým HHK na horký led Kroměříže. S tímto soupeřem má náš tým na ledě soupeře velmi špatnou bilanci. V minulých dvou letech, se vždy musel sklonit, před výborným výkonem domácích, kteří urvali všechny body ze vzájemných utkání.

Sobotní utkání se našemu týmu opravdu vyvedlo. Favorizované domácí v průběhu celého utkání k žádné vyložené šanci nepustilo. Během celého utkání působil náš tým jednoznačně živějším dojmem. S přehledem kontroloval hru a postupně navyšoval průběžný stav ve svůj prospěch.

V 6. minutě se nejprve do vyložené šance dostali domácí. Samostatný nájezd zneškodnil Adam Wolf parádním zákrokem. V 9. minutě se prosadil Honza Bula, kterému nahrával David Křenek – 0:1. Na začátku 11. minuty jde na trestnou lavici domácí Jergl. Početní výhodu bleskově využil náš tým. Po přihrávce Kamila Šerého se ke kotouči dostal David Křenek, který si z levé strany najel mezi kruhy, a střelou zápěstím vymetl pravou šibenici, Karolovy svatyně – 0:2. Na začátku 20. minuty přichází první oslabení našeho týmu. Na trestnou lavici putuje Pavel Ambrož. Do konce třetiny se domácí do vyložené šance nedostanou.

Druhá třetina začíná v početní nevýhodě pro náš tým. V čase 20.54 domácí využívají přesilovku, kdy se střelou k levé tyčce prosadil domácí Jergl – 1:2. Ve 25. minutě jde náš tým opět do dvougólového vedení. Po přihrávce Jirky Kudláčka se prosadil Michal Krča – 1:3. Do vyložené šance se ve 29. minutě dostali domácí. Po přihrávce z levé strany střílí kroměřížský útočník bez přípravy mezi betony Adama Wolfa. Ten pohotově ukryl kotouč mezi betony. Rozhodnutí o úspěšném zákroku bylo až na hlavním rozhodčím, který vše sledoval z bezprostřední  blízkosti – verdikt: kotouč nepřešel brankovou čáru celým objemem. Ve 33. minutě opět řádila první útočná formace HHK. Po přihrávce Lukáše Dostála a Davida Křenka střílí čtvrtý gól do sítě domácích Lukáš Sobotka. Ve druhé periodě již další gól nepadl, a tak šlo naše mužstvo do třetí třetiny s komfortním náskokem 3 gólů.

Na začátku třetího dějství bylo našemu týmu opravdu horko. Nejprve se opět zaskvěl zákrokem Adam Wolf, kterého již blafákem překonal domácí útočník. Nastavenou hokejkou zabránil jasnému gólu. Ve 46. minutě hrál domácí tým 80 vteřin dvojnásobnou přesilovku, během které se do žádné vyložené šance nedostal. A to díky velmi dobrému bránění našich hráčů, kteří několikrát vyhodili kotouč až do obranného pásma domácích. Kroměřížští hráči v závěru utkání neunesli prohru a šli nevybíravým způsobem do našich kluků. Ti verbální nadávky ustáli a zaslouženě dovedli utkání do vítězného konce.

V šestém kole krajské ligy přivítáme na našem zimním stadionu tým Minervy Boskovice, který v této sezoně disponuje velmi kvalitním mužstvem, které zatím nepoznalo hořkost porážky. Utkání se hraje v sobotu 17. října od 17.30 hod.

Ostatní výsledky pátého kola: HC Spartak Velká Bíteš – HC Štika Rosice 5:1, HC Uherské Hradiště – Dynamiters Blansko HK 8:3, SK Minerva Boskovice – HC Spartak Uherský Brod 4:1, HC Lvi Břeclav – Hokej Uherský Ostroh 3:4.

Program mužů na tento týden:

• Sobota – 17. 10. 2015 – HHK Velké Meziříčí – SK Minerva Boskovice, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)