6.10.2015, 20:01 // Rubrika: Sport

Sobota 3. října 2015
1. liga žen – 3. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – SHK Kunovice 21:21 (10:12)

Ve třetím kole hostilo naše družstvo žen zatím neporažené Kunovice. Soupeř si v předchozích kolech poradil se svými protivníky celkem jednoznačně, a proto se čekalo těžké utkání. Nakonec se na naší palubovce hrál vyrovnaný zápas, na jehož konci došlo k dělbě bodů.

Domácí hráčky mohly do tohoto utkání nominovat všech čtrnáct hráček, a to včetně Kateřiny Hegrové z Ivančic, která je v našem týmu na hostování. Plná střídačka i poměrně slušně zaplněné hlediště vidělo velice rychlou házenou s pohlednými akcemi.

Na první branku utkání se čekalo do druhé minuty, kterou vsítily naše hráčky. Poté následovala vyrovnaná pasáž, kdy se obě družstva střídala ve vedení. V této části zápasu spíše dominovala naše obrana, která nedovolila nejlepším hráčkám soupeřek se prosadit. V úseku mezi 17. – 21. minutou jsme si vybraly slabou chvilku (21. minuta 5:8). Obrana dostatečně nedokázala přerušit kunovickou rozehrávku, čehož využila zkušená hostující spojka k jednoduchým brankám z prostoru brankoviště. V útočné části jsme si sice dokázaly vypracovat slušné brankové příležitosti, ale mizerná střelba, která nás pronásledovala celý zápas, nám nedovolila se soupeřkám přiblížit. Po domácím time-outu se hra o něco zlepšila a do konce poločasu se nám tak podařilo hru zlepšit, a do kabin se odcházelo za stavu 10:12.

Do druhého poločasu jsme vstoupily s tím, že musíme zlepšit střelbu a pohyb v útočné části. To se nám podařilo a první branku opět vsítily naše hráčky. Ovšem zbytečné technické chyby nás srazily a zkušené hostující hráčky toho naplno využily a v šesté minutě vedly 11:15. Pak ovšem k obratu zavelela naše obrana, která nechtěla přijít o první body. Celých osm minut jsme neinkasovaly a díky několika dobrým záběhům křídel jsme skóre otočily v náš prospěch – 14. minuta 17:15. Zbývajících patnáct minut se obě družstva střídala ve vedení. Naše obrana po celý zápas pracovala dobře, což také dokazuje pouze 21 inkasovaných branek, ale v útočné části jsme se trápily. Několik tyček a střel mimo branku nám nedovolily přetáhnout vedení na naši stranu. V 28. minutě dokonce Kunovice vedly 21:20. Naštěstí povedená střela z dálky nám dala naději zisku bodu. Po nepovedeném útoku soupeřek jsme ještě měly šanci na vsítění branky, ale to senám již nepodařilo. I díky tomu se obě družstva mohla rozejít smírně 21:21.

Celý zápas jsme hrály velice dobře, hlavně v obranné činnosti. Na holkách je vidět čím dál větší souhra. I v útoku jsme dokázaly soupeřky přehrát, ale katastrofická střelba nás připravila v tomto zápase o vítězství. Na druhou stranu je pro nás tento zápas signál, že i se zkušenými týmy dokážeme hrát vyrovnané zápasy a bojovat i o případná vítězství.

7m-hody 1/3:2/2; vyloučení: 3:4, počet diváků 83

Sled branek: 1:2, 5:3, 5:8, 8:8, 8:10, 10:12, 11:15, 17:15, 19:18, 20:19, 20:21, 21:21

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Veronika Syptáková – Renata Škrdlová (5), Hana Kratochvílová (4/1), Kateřina Hegrová (2), Jarmila Chromá (2), Diana Svobodová (2), Jitka Plachetská (2), Kateřina Studená (1), Hana Hublová (1), Lucie Zbožínková (1), Iva Závišková (1), Kristýna Necidová, Michaela Homolová (1), trenér Radka Matušíková, vedoucí družstva Ing. Stanislav Tvarůžek, Jana Šidlová.