Muži HHK získali v derby s Velkou Bíteší první výhru v sezóně

5.10.2015, 18:54 // Rubrika: Sport

Mistrovské utkání – sobota 03.10.2015
HHK VM : HC Spartak Velká Bíteš 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Branky a asistence: 14. Krča (Kudláček, Ambrož), 17. Dostál (Křenek, Vlašín), 37. Křenek (Dostál, Sobotka) – 2. Pospíšil M. (Babic, Pospíšil P.), 13. Pospíšil M. (Kožár).
Sestava HHK Velké Meziříčí: Wolf (Štourač) – Vlašín, Šerý, Pálka, Ambrož, Chlubna, Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, Kudláček, Burian, Pejchal, Střecha, Maštera.
Sestava HC Spartak Velká Bíteš: Alexy (Bartošek) – Žalud, Babic, Šidák, Kožár, Pospíšil, Vojáček, Štěpánek, Petrčka, Buďa, Grmela, Touška M., Pospíšil, Touška J.
Rozhodčí: Král – Paulík, Vašíček
Vyloučení: 6:6, navíc Krča (HHK) 10 min. OT, ve 39. a 41 minutě nařízena TS ve prospěch domácího týmu – neproměněna
Využití: 1:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 20:25 (8:11, 8:7, 4:7)
Diváci: 190

V sobotu se odehrálo první regionální derby, ve kterém jsme na našem zimním stadionu hostili velkobítešský Spartak. Hosté během prvních třech kol nepoznali hořkost porážky, a tak byli v sobotním utkání jednoznačným favoritem.

Vstup do utkání potvrdil papírové předpoklady. Na konci druhé minuty vystřelil Babic a tečovaná střela Pospíšilem skončila za zády Adama Wolfa. Do dvougólového vedení se dostali ve 13. minutě. To se střelecky podruhé prosadil Pospíšil. V polovině 14. minuty se dočkali domácí fanoušci. Důrazný Pavel Ambrož vybojoval za brankou hostí kotouč a naservíroval ho před branku Michalovi Krčovi, který propálil golmana Alexu. Druhou asistenci si připsal Jirka Kudláček. V 15 minutě měl náš tým výhodu přesilové hry – 5:3. V samotném závěru přesilovky našel přesnou přihrávkou, z obranného pásma, Petr Vlašín Davida Křenka, který zavezl kotouč po levé straně do útočného pásma, přesnou přihrávkou mezi kruhy našel Lukáše Dostála, který prostřelil golmana hostí. První třetina končí nerozhodně 2:2.

Ve druhé periodě se měnilo skóre pouze jedinkrát. Ve 37. minutě se prosadila první formace HHK. Po přihrávce Lukáše Sobotky a Lukáše Dostála strhává vedení na naši stranu David Křenek. Další možnost měl náš tým ve 39 minutě, kdy po faulu Babice na Lukáše Dostála bylo nařízeno trestné střílení. Forvard prvního útoku zvolil při nájezdu blafák, s kterým si golman hostí poradil.

Ve třetí části se na ledě začalo pořádně jiskřit. Při samostatném nájezdu byl podtržen, bítešským Štěpánkem, David Křenek. Ten nekontrolovatelně narazil do brankové konstrukce a z utkání pro zranění odstoupil. Nařízené trestné střílení neproměnil Lukáš Sobotka. Samotní závěr utkání přinesl velké drama. V čase 58.59 min. si hosté berou oddechový čas a odvolávají golmana. Po 20 vteřinách hry v našem obranném pásmu přichází faul Pavla Ambrože. Náš tým jde do čtyř. Ještě hůř je našemu týmu 19 vteřin před koncem. To putuje na trestnou lavici další obránce HHK – Kamil Šerý. Hostující tým má výhodu tří hráčů v poli. Vhazuje se v našem obranném pásmu. Buly vyhrává náš tým a kotouč posílá do středního pásma. To již běží poslední vteřiny utkání. Na tribuně a lavičce propuká velká radost. V derby poráží náš tým okresního rivala o jediný gól a připisuje si do tabulky první mistrovské body.

V sobotu zajíždí náš tým do Kroměříže, kdy bude bojovat o další mistrovské body.

Ostatní výsledky čtvrtého kola: Hokej Uherský Ostroh – SK Minerva Boskovice 1:4, Dynamiters Blansko HK – HC Lvi Břeclav 5:4SN, HC Štika Rosice – HC Uherské Hradiště –   odloženo pro nemoc, HC Spartak Uherský Brod – HK Kroměříž – odloženo.

Program mužů na tento týden:

Sobota – 10.10.2015 – HK Kroměříž – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Kroměříž)

Pozn. redakce: V sobotu 17. 10. 2015 se můžete těšit na další ONLINE REPORTÁŽ přímo z místa! Online reportáž začíná v 17.30 hod.