Prvnímu mužstvu HHK se nadále nedaří, v sobotu se střetne v okresním derby s Velkou Bíteší

29.9.2015, 20:53 // Rubrika: Sport

Mistrovské utkání – pondělí 28.9.2015

HHK VM – HC Štika Rosice 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky a asistence: 46. Maštera (Krča) – 7. Hakl (Pospíšil, Hemala), 11. Řeřucha (Krejčí), 22. Křen (Hakl), 31. Hemala (Pospíšil, Křen), 51. Krejčí (Krobauer)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda (od 21. minuty Wolf) – Vlašín, Šerý, Vondráček, Pálka – Křenek, Dostál, Ambrož, Krča, Střecha, Maštera, Kučera, Burian, Chlubna
Sestava HC Štika Rosice: Zavadil (Nos) – Máša, Řeřucha, Hemala, Pospíšil, Huml, Šoukal, Vyhnalík, Krejčí T., Krobauer, Krejčí J., Drenčko, Král, Hakl, Novotný, Křen, Staněk
Rozhodčí: Skopal – Nechvátal, Šopák
Vyloučení: 9:9, navíc Šerý (HHK) 10 min. OT, Drenčko (ROS) 10 min. OT.
Využití: 0:3
V oslabení: 0:1
Střely: 25:29 (10:9, 5:13, 10:7)
Diváci: 180

Ve třetím kole se na našem stadionu představil tým z nedalekých Rosic, který v prvním kole prohrál na samostatné nájezdy v Brodě a ve druhém kole porazil Břeclav. Tým soupeře hrál velmi agresivní hru, s kterou mělo naše mužstvo značné problémy. Velkou předností hostí byli přesilové hry, které dokázali ve třech případech proměnit. K tomu přidali i gól v početní nevýhodě. Čestného úspěchu se náš tým dočkal ve třetí třetině, kdy po přesné křížné přihrávce Michala Krči, z první propálil golmana hostí Zavadila, Vojtěch Maštera.

Další utkání čeká náš tým v sobotu 3. října, kdy se na našem zimním stadionu představí tým Velké Bíteše, které patří v tabulce aktuálně druhá příčka.

Ostatní výsledky třetího kola: HC Spartak Velká Bíteš – HC Spartak Uherský Brod 3:2, HK Kroměříž – Hokej Uherský Ostroh 2:3SN, SK Minerva Boskovice – Dynamiters Blansko HK 8:0, HC Lvi Břeclav – HC Uherské Hradiště 8:3.

Program mužů na tento týden:
Sobota – 03.10.2015 – HHK Velké Meziříčí – HC Spartak Velká Bíteš, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

Mistrovské utkání – sobota 26.9.2015

HC Spartak Uherský Brod – HHK VM 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a asistence: 7. Okénka (Pšeja), 26. Šiller (Hladiš), 32. Hladiš (Šiller, Peterka), 52. Ondra (Okénka)
Sestava HC Spartak Uherský Brod: Málek (Chovanec) – Surý, Pšeja, Peterka, Kojecký, Hladiš, Wozka, Bednařík, Shejbal, Ondra, Pavlůsek, Nesrsta, Gergela, Šiller, Chovanec, Holík, Novák, Doležálek, Okénka, Klusák
Sestava HHK Velké Meziříčí: Wolf (Štourač) – Šerý, Vlašín, Ambrož, Vondráček, Pálka, Kučera – Křenek, Dostál, Maštera, Krča, Bula, Kudláček, Burian, Střecha
Rozhodčí: Lerch – Kudera, Procházka
Vyloučení: 3:1
Využití: 0:0
V oslabení: 1:0
Střely: 26:30 (10:15, 5:9, 11:6)
Diváci: 233

V sobotním utkání měl náš tým celou řadu šancí, které dokázal vždy s přehledem zneškodnit domácí golman Málek. Ve 21 minutě překonal golmana Honza Bula, svižná střela orazítkovala brankovou konstrukci. V samotném závěru utkání vsadili naši hráči vše na jednu kartu – překonat Uherskobrodského Málka. Tlak, který náš tým měl, nevedl k úspěchu. Naopak domácí se dostávali do brejků. V 55. a 56. minutě se domácí dostali do brejků. Následně byli našimi hráči faulováni.  Při obou trestných stříleních se vyznamenal Adam Wolf, kterého nepřekonal Gergela ani dvoubodový Šiller.

Ostatní výsledky druhého kola: HC Štika Rosice – HC Lvi Břeclav 6:4, HC Uherské Hradiště – SK Minerva Boskovice 4:9, Dynamiters Blansko HK – HK Kroměříž 0:5, Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Velká Bíteš 4:5SN.