Ženy si poradily se soupeřem z pražských Kobylis

ZaostřenoVM.com

Sobota 26. září 2015
1. liga žen – 2. kolo
Sokol II Kobylisy – TJ Sokol Velké Meziříčí“ 22:35 (11:16)

Ve druhém kole podzimní části zajíždělo naše družstvo žen do Prahy, a to konkrétně do Kobylis. Soupeř, který v loňském roce skončil na třetím místě, naběhl na rozcvičení s velkým sebevědomím. Aby také ne, když na jejich soupisce je hned několik bývalých hráček pražské Slávie. Ovšem to bylo jediné, co soupeřky předvedly. Naše děvčata i v neúplné sestavě nedaly soupeřkám šanci a odvezly si zasloužené dva body!

Vstup do utkání vyšel domácím, které se ve druhé minutě ujaly vedení 1:0. To všem bylo od soupeřek na delší dobu vše. Naše hráčky se do zápasu pustily s velkou chutí a pěti brankami v řadě se již v osmé minutě ujaly vedení 1:5. A toto vedení již neztratily, ba dokonce postupně navyšovaly. Po celý zápas precizně fungovala obrana, včetně brankařek, které soupeřkám kazily jejich střelecké pokusy. S nápaditými akcemi našich hráček si domácí obrana nevěděla rady, a po poločase na ukazateli svítilo poločasové skóre 11:16.

Do druhé poločasu ženy vstoupily s odhodláním nepolevit v obranné činnosti. A to se také povedlo. Ani ve druhém poločase se domácí hráčky nevzmohly k odporu, a proto naše děvčata mohla zápas dohrávat v naprosté pohodě a užít si ho do poslední minuty.

Celé družstvo odvedlo velice spolehlivý a bojovný výkon, na kterém se podílely všechny hráčky. Do tohoto utkání naplno zasáhla po nepříjemném svalovém zranění Jitka Plachetská, která přispěla osmi brankami a svůj první zápas v letošní sezóně odhrála Lucka Zbožínková a Kristýna Necidová.

Pevně věříme, že tento výkon nabudí i ostatní hráčky, které se z různých důvodů nemohly tohoto zápasu zúčastnit a stejnou bojovnost předvedou v sobotu 3. října od 16.00 hodin na domácí palubovce proti Kunovicím, které zatím také neprohrály a v jejichž družstvu hostuje hned několik interligových hráček z Veselí na Moravě. A proto přijďte naše děvčata podpořit!!!

7m-hody 2/3:1/1; vyloučení: 3:2, počet diváků 27

Sled branek: 1:0, 1:5, 6:9, 8:12, 11:16, 14:21, 18:24, 19:32, 20:35

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Veronika Syptáková – Iva Závišková (9), Jitka Plachetská (8), Diana Svobodová (6), Lucie Zbožínková (4/1), Denisa Hladíková (3), Kateřina Studená (2), Kristýna Necidová (1), Michaela Homolová (1), Škrdlová Renata (1), vedoucí družstva Ing. Stanislav Tvarůžek.