Házenkáři doma vítězně s Kostelcem

29.9.2015, 17:12 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

První domácí utkání nové sezóny meziříčtí házenkáři zvládli a připisují si další dva body.

Od úvodních minut naši házenkáři udržovali mírné vedení. Soupeř od začátku praktikoval osobní obranu na střelce Večeřu nebo Strašáka, a tak to na sebe bral především Roman Matušík. Bohužel nás přibrzďovali oslabení a hlavně nás trápila koncovka ze střední vzdálenosti i křídel. Do šaten se tak šlo za stavu 12:11.

V druhé půli jsme opět udržovali jeden až dvoubrankový náskok. Zlepšila se obrana, především ve středu pole a za ní se rozchytal Libor Kotík. Opět jsme mohli navýšit vedení, ale ztroskotali jsme až trestuhodně na gólmanovi soupeře. V poslední pětiminutovce při oslabení se Kostelec dotáhl na rozdíl jediné branky (57. minuta 21:20). Víc už ale náš tým soupeři nedovolil. Výborná obrana v zády s Liborem Kotíkem a dvanáctigólovým Romanem Matušíkem dovedli utkání do vítězného konce 24:20.

V příštím utkání zajíždí naše mužstvo na půdu Sokol II. Prostějov.

7m hody 1/1:2/2, vyloučení 5:2, diváků 104

Sled branek: 2:1, 5:3, 8:6, 10:9, 12:11, 15:14, 18:16, 20:17, 21:20, 24:20

Sestava a branky: Libor Kotík, Ondřej Poul – Roman Matušík (12), Vítězslav Večeřa (3), Pavel Strašák (3/1), Jiří Kaštan (3), Jakub Bezděk (2), Jan Lečbych (1), Pavol Živčic, Miloš Necid, Petr Babáček, David Kubiš, Tomáš Pažourek, Martin Fiala, trenér Ladislav Šidlo.